HIENY - Zwierzęta z Najgorszych Koszmarów

Magia Natury
5 100 wyświetleń 203K

Wszędzie tam gdzie jakieś zwierze doznało kontuzji, jest osłabione, bądź schorowane, pojawiają się hieny. Tragedia jednego zwierzęcia jest szansą na przetrwanie dla innego. W naturze często sprawdza się ta zasada, a w przypadku hien jest ona wręcz regułą. Czy hieny to zwyrodniałe zwierzęta?
👉 Patronite ► patronite.pl/magia_natury
__________
Autor kanału nie rości sobie praw do materiałów wykorzystanych w filmie. Materiały wykorzystane są w ramach prawa dozwolonego użytku w celu zobrazowania, edukowania i lepszego zrozumienia zagadnienia lub pochodzą z serwisów udostępniających darmowe materiały.

Komentarze: 607

 1. SassuWunnuOn
  SassuWunnuOn

  Lwy też często zaczynają konsumpcję żywego jeszcze zwierzęcia. Ma to miejsce w przypadkach gdy zabijają szczególnie duże i silne ciągle zwierzę jak np słoń lub gdy przód ofiary posiada rogi bądź kły którymi z łatwością może zabić lwa, nawet przyparte do ziemii. Oprócz słoni dotyczy to hipopotamów i dużych samców bawoła afrykańskiego. Jest potencjalnie nieskończona liczba czynników powodujących że lew decyduje się nie zabijać ofiary przed zjedzeniem jej, a decydującym kryterium jest tu kryterium tego co się bardziej opłaca (i wiąże z mniejszym ryzykiem dla drapieżnika). Ogólnie można powiedzieć że im większe zwierzę i silniejsze ma w sobie życie (potrzebuje większych obrażeń by w końcu zakończyć żywot) tym gorszy jego los i dłuższe męczarnie w wypadku gdy z jakiś przyczyn zostaje dopadnięte przez drapieżniki. Hipopotam czy słoń jest wogóle niełatwy do uśmiercenia nawet gdyby drapieżnik próbował go z całych sił zabić przed zjedzeniem. Powalonego słonia lwy potrafią konsumować żywcem przez kilka dni zanim ostatecznie wyzionie on ducha. Zjadanie ofiary żywcem jest chyba wogóle taktyką większości drapieżników. Napewno zawsze robią to niedźwiedzie (tu akurat czesto ofiarą takich mąk padają ludzie) oraz ptaki drapieżne jak jastrzębie, krogulce czy puchacze. Wilkom też często się to zdarza jako że nie są tak przystosowane do zadawania szybkiej śmierci jak kotowate (przede wszystkim chodzi tu o brak możliwości chwytania i przytrzymywania duszonej ofiary łapami). Wogóle kotowate to statystycznie chyba najbardziej "miłosierni zabójcy" świata zwierząt.

 2. Mikołaj Wojciechowski
  Mikołaj Wojciechowski

  Jak zwykle fenomenalny materiał. Może film o zwierzętach które niedawno wymarły.

 3. Janusz Skuziński
  Janusz Skuziński

  Hieny mają swój urok to prawda, ale sposób pożerania innych zwierząt jest straszny i okropny , ale taka jest ich natura , dziękuję magii natury za kolejny ciekawy film

 4. Mateusz Korzeniecki
  Mateusz Korzeniecki

  Skoro jest o hienie to czy mugłbyś zrobić film o gnu (antylopie) która jest tak zwanym żywicielem Afryki. Jest to według mnie ciekawy pomysł na materiał. Bardzo fajny film.

 5. Pawel
  Pawel

  Aż mi się ciarki przypomniały jak oglądałem pierwszy raz "Król Lew"

 6. Piotr Murdzek
  Piotr Murdzek

  Fajnie by było zobaczyć film na temat widłorogów- najszybszych zwierząt lądowych obu Ameryk

 7. Dami Zaw
  Dami Zaw

  Super materiał jak zawsze .Dodałbym że hieny to nie psowate bo wiekszość życia w tym trwałem

 8. Mateusz Grześkowiak
  Mateusz Grześkowiak

  Zajebisty materiał ziom. Propsy

 9. Tomek Franek
  Tomek Franek

  Robisz swietne filmy.

 10. Flynn
  Flynn

  Kocham ten kanał. Jeden z niewielu które regularnie oglądam :)

 11. XAVIT
  XAVIT

  Robisz świetną robotę! Zawsze z zaciekawieniem ogladam kazdy odcinek!

 12. 🖌Kolacjad_arts🖌
  🖌Kolacjad_arts🖌

  Jak się cieszę,że w końcu moj pomysł na odcinek został wydany! Dziękuję Magio Natury 😀

 13. Darek
  Darek

  nie wiem jak to robisz, ale każdy odcinek jest ekstra. chce sie ogladac . czy jest szansa na odcinek o kaktusach? bo to ciekawe rosliny, nawet sa takie co wydzielaja slodki sok zeby zwabic mrowki aby bronily je przed insektami.

 14. Tovax Da King
  Tovax Da King
  21 dzień temu

  Ale te hieny są ładne chciałbym taka w domu mieć jedna 😍

 15. WUUUJA
  WUUUJA

  Bardzo ciekawy i mocny odcinek! Już za młodych lat hieny kojarzą się źle, ukazane chociażby w Królu Lwie. Tutaj można się przekonać jak to wygląda w realnym życiu. Powodzenia w rozwoju kanału :)

 16. rafik440
  rafik440

  Proponuję zrobić filmik na temat zwierząt z uzależnieniami (alkohol itp)

 17. Falvien Vadera
  Falvien Vadera

  Czekalem z niecierpliwoscia. Doczekalem sie :) Prosze Pana, wciaz zastanawia mnie skad czerpie Pan Inspiracje do swojej pracy? Z najwieksza przyjemnoscia obejrzalem, pieknie dziekuje. Tradycji stalo sie zadosc, :) "pozdrawiam" znowu wymiotles! Dzieki:)

 18. Koti Kotson
  Koti Kotson

  Wytłumaczyłeś mi jedną rzecz. W bajce Król Lew jak były te 3 hieny to szefowała im samica, to już wiem czemu ;) świetny film jak zawsze

 19. Tomasz W
  Tomasz W

  Kolejny świetny materiał. Pozdrawiam

 20. Dawid kotecki
  Dawid kotecki

  Jak zawsze super ciekawy materiał