Słuchaj za darmo - Zły | audiobook

Słuchaj za darmo
8 200 wyświetleń 2,4M

Wielowątkowa powieść kryminalna Leopolda Tyrmanda, której akcja toczy się na początku lat 50. XX wieku w Warszawie - wielu punktach charakterystycznych dla powojennego życia miasta. Tytułowy „Zły” to tajemniczy bohater samozwańczo walczący w obronie słabszych z warszawskimi chuliganami i półświatkiem stolicy. Cały audiobook: audioteka.com/pl/audiobook/zly
Czyta Adam Ferency.
"Zły", to książka legenda, najpoczytniejszy kryminał napisany w czasach PRL-u. A tak naprawdę niezwykle inteligentnie opis Polski Ludowej, przebrany w strój ni to kryminału, ni to romansu, ni to westernu. Zaczyna się od tajemniczych napadów. Z tym, że wszyscy atakowani - to bandziory. Ludowa milicja staje na głowie, by dostać jedynego sprawiedliwego, szeryfa bez twarzy, który sprawia, że ludzie zaczynają się czuć bezpieczni. Podziemny światek Warszawy rusza na wojnę. Bohater ma tylko jeden znak rozpoznawczy, niezwykłe, świetliste spojrzenie. A dodatkowo w tle historia miłosna, której osią jest Marta Majewska, niechcący wciągnięta w przestępcze życie Warszawy.
Audiobook został zrealizowany we współpracy z Nokia Lumia 930 i jest pierwszym audiobookiem nagranym telefonem.
To jest bezpłatny fragment (10% z całości audiobooka) udostępniony w celach promocyjnych. Po pełnego audiobooka zapraszamy na stronę audioteka.com/pl/ .

Muzyka

Komentarze