Zabicie niewinnego człowieka zawsze jest nieporządkiem moralnym | abp Grzegorz Ryś

  wyświetleń 43,019

Maskacjusz TV

Miesiąc temu

Abp Grzegorz Ryś przewodniczył 25 października 2020 r. Mszy świętej akademickiej na rozpoczęcie studenckich Rekolekcji na Dobry Początek. Metropolita łódzki wygłosił też w łódzkiej katedrze homilię.
Fragment homilii.

Komentarze
przebieglabrukiew
przebieglabrukiew 15 dni temu
Zestarzało się jak mleko
Tratata
Tratata 18 dni temu
Jeśli to prawda, że wiedział, to świętość powinni cofnąć. Kościół jako instytucja nieraz zawiódł, delikatnie ujmując. Grzechy kościoła są ogromne na przestrzeni wieków. Inkwizycja skazała na śmierć kilkadziesiąt tysięcy Europejczyków, paliła na stosie uczonych za poglądy (Giordano Bruno) i niby czarownice, aby zagarnąć ich majątki. Prześladowano i więziono naukowców (Galileusz, Kopernik), co hamowało naukę. Zakopywanie żywcem , tortury, biczowanie, nadużycia seksualne. Na krucjatach mordowano setki tysięcy ludzi, nawet kobiety i dzieci, potem zabijali się nawzajem (schizma), co doprowadziło do utraty Konstantynopola. Mieczem zdobywali z chciwości nowe ziemie, palili i grabili, zmuszali do religii. Wykorzystywali chłopów, pobierając dziesięcinę od głodujących. Wojny religijne pochłonęły miliony ofiar. Papieże i biskupi działali przeciwko naszym królom, popierali Krzyżaków, nie reagowali na poczynania Hitlera. Papież Pius VI, bojąc się o utratę wpływów(pieniądze z diecezji krakowskiej już wcześniej sejm uchwalił , że będą szły na wojsko) , po Konstytucji 3-go maja poparł carycę Katarzynę i wraz z naszym Prymasem, biskupami oraz Potockim , Branickim , Rzewuskim (Targowica) walnie przyczynił się do rozbioru Polski. Biskupi i kler kolaborowali z zaborcami, denuncjowali naszych powstańców. Prymas Polski Jan Paweł Woronicz koronował cara Mikołaja na króla. Papież Grzegorz XVI powstańców Powstania Listopadowego nazwał warchołami, buntownikami i ekskomunikował ich . Za komuny interes kościoła stał się zbieżny z wolą ludu, ale już po 89r kościół zagarnął ogromny majątek narodowy, zmusił nas do finansowania swojej działalności, indoktrynuje dzieci od przedszkola, wtrąca się do polityki, chroni pedofili . Znane są oszustwa w banku w Watykanie, afery pedofilskie, molestowanie seksualne. Chciwość i żądza władzy to moralność kleru
Karolina Kretkowska
Karolina Kretkowska 26 dni temu
Przepiękne słowa
Rapu
Rapu 28 dni temu
Bardzo dobrze że ksiądz wspominał o tym że niezależnie jakie by było prawo. Jest to naprawdę kluczowe ponieważ to co jest teraz czyli ustalanie prawa zgodnie z religią jest patologią równią z muzułmańskim prawem szariatu
barbara governatori
barbara governatori Miesiąc temu
Jan Paweł II był całkowicie Bożym człowiekiem, gdyż Boga miłował, Boga znał i Bóg znając Go, powierzył właśnie Jemu prowadzenie Kościoła. Jego nauka jest nauką Bożą i kto ją kontestuje- nie przyjmuje samego Boga.
Maria Michałowska
Maria Michałowska Miesiąc temu
To wez biskupie, sprzedaj te swoje pałace i załoz fundację pomagającą matkom samotnie wychowującym dzieci , od ktorych zwiali tacy madrale , jak ty, ceniacy sobie wygodę i mozliwosc oceniania innych . Obrzydliwe jest to gdakanie , ze zbiera sie czlowiekowi na mdlosci. Jestescie odklejeni od rzeczywostosci.
Paweł Wójcik
Paweł Wójcik Miesiąc temu
Arcybiskup Ryś powinien umieć powiedzieć coś od siebie, a nie tylko powoływać się na faraona i szantażystę moralnego Jana Pawła II, który umiał się w tych sprawach inspirować p. dr Półtawską, o której szkoda w ogóle mówić.
Mario Puzzi
Mario Puzzi Miesiąc temu
Więc niepierdol zdejmij sukienkę i idź pomagać w szpitalu tam ludzie umierają .
Jankan
Jankan Miesiąc temu
No i dobrze. To jest prawda dla kazdego katolika, ale jest jeszcze prawda anarchisty, jest prawda lewicowca. Zdanie kazdego obywatela trzeba szanowac. Wiecej pokory dla innych przekonan.
Ewa Cholewa
Ewa Cholewa Miesiąc temu
dla przestępstw też ? - no już wkrótce to będzie przestępstwo
Paweł Włoch
Paweł Włoch Miesiąc temu
Księże Arcybiskupie! Jak zawsze w punkt!!! Dzękuję!
Banek k
Banek k Miesiąc temu
Jak bardzo szanuje i lubię bp. Rysia to pytanie: co to wnosi, ta odpowiedź?
Dominika Król
Dominika Król 20 dni temu
Tą wypowiedzią, za pomocą przekręconego cytatu z encykliki abp. Ryś implikuje, że rzekomo Jan Paweł II nie przedstawił jednoznacznego stanowiska na temat prawodawstwa dotyczącego aborcji. To manipulacja
Wojciech Wareda
Wojciech Wareda Miesiąc temu
Oczywiście się, że się przekłada. Zabijanie ludzi to nie jest kwestia sumienia- za to rozliczy na Bóg ale jest kwestią odpowiedzialności karnej. Zabijanie ludzie to nie kwestia sumienia. Idź pan biskup kozy doić.
Sandokan 76
Sandokan 76 Miesiąc temu
A zgwałcenie niewinnego dziecka to co ...cos dobrego pokrętne slowa z fałszywego gardla
olomisiu
olomisiu Miesiąc temu
Dziękuję
Sebastian Piechowicz
Sebastian Piechowicz Miesiąc temu
Dziękuję.
Pomarancza
Pomarancza Miesiąc temu
Święte słowa
Domin Kowalski
Domin Kowalski Miesiąc temu
Papież Benedykt XVI idzie jeszcze dalej: Nie państwo, które wszystko ustala i panuje nad wszystkim, jest tym, któregopotrzebujemy, ale państwo, które wielkodusznie uzna i wesprze, w duchu pomocniczości,inicjatywy podejmowane przez różnorakie siły społeczne, łączące w sobie spontaniczność ibliskość z ludźmi potrzebującymi pomocy. Benedykt XVI, Encyklika Deus Caritas est, Rzym, 25. 12. 2005, OsRomPol 27 (2006) nr 3, s. 15.2
mirosława siebert
mirosława siebert Miesiąc temu
Panie odnów Kościół ,aby z tak Piękną Miłością potrafił mówić i pokazywać Ciebie jak robi to Arcybiskup Ryś
Tratata
Tratata Miesiąc temu
ryś za obronę pedofilów w kieckach pożrą cię demony . spytaj się kieckowego demona chmieleskiego
Tratata
Tratata Miesiąc temu
ryś to nierób, szkodnik społeczny
Olga Rayas
Olga Rayas Miesiąc temu
nie
Ivone Szymerowski
Ivone Szymerowski Miesiąc temu
Bóg zapłać 🍀
Fiona Magnez
Fiona Magnez Miesiąc temu
Jebac pis
eveblanc
eveblanc Miesiąc temu
Prawa człowieka przysługują tym dzieciom dopiero po narodzeniu, a póki są w łonie matki, to są częścią ciała kobiety. A kobiecie w ciąży przysługuje prawo do opieki medycznej. Zatem prawem człowieka kobiety jest dostęp do aborcji przeprowadzonej w sanitarnych warunkach. kobieta zmuszona do urodzenia dziecka, którego nie chciała, cierpi resztę życia ze zbędnym ciężarem, zwłaszcza jeśli jest to dziecko nieznajomego gwałciciela, lub poważnie niepełnosprawne dziecko, które w życiu nie osiągnie nic, oprócz bycia obowiązkiem dla matki. Aborcja to możliwość wyboru. Nikt nie każe matce usuwać dziecka, które może kochać i wychowywać w miłości i zdrowiu. Aborcja to pomoc dla kobiet, którym dziecko może zniszczyć życie. Powiedzcie mi proszę, gdzie jest ten Bóg, gdzie jest ten jego wspaniały plan, kiedy dzieci są wychowywane w biedzie lub przemocy, w niekochających rodzinach, z których wyrosną z poważnymi ranami na psychice, potem nie będąc w stanie stworzyć kochającej rodziny? Ile dzieci wolałoby nigdy się nie narodzić?... Aborcja potrafi uratować więcej żyć niż zniszczyć.
Ewa Cholewa
Ewa Cholewa Miesiąc temu
to co napisałaś wywołuje u mnie wymioty mam nadzieję że się nie odwodnię - aborcja to usunięcie dziecka a nie moiżliwośc wyboru > czy ty sie słyszysz ? poważne rany w psychice to masz ty i nie obdzielaj innych swoimi chorymi poglądami żądnymi krwi niewiniątek - czy przeprowadzałaś ankietę wśród dzieci że zadajesz pytanie ile dzieci wolałoby sie nie narodzić ? jeśli nie to to zrób może się dowiesz prawdy
WitDamian
WitDamian Miesiąc temu
Eveblanc - kluczowym pytaniem jest: od kiedy zaczyna się człowiek? Jeżeli od momentu poczęcia - Twoja argumentacja jest błędna. Druga kwestia: jaki jest cel życia człowieka? Pozdrawiam!
HALINA GOZDECKA
HALINA GOZDECKA Miesiąc temu
Nieomylny jest tylko Bóg, nigdy człowiek. Podręcznikiem chrześcijan jest Biblia, a nie encykliki papieskie. Pismo Święte mówi jasno i wyraźnie, że ,, każdy człowiek jest kłamcą,, List Św, Pawła do Rzymian. Może czas byłby wreszcie przeprosić się ze Słowem Bożym i nauczać tak, jak Ono mówi?
Wioletta Kowalczuk
Wioletta Kowalczuk Miesiąc temu
👍
cacia da silva
cacia da silva Miesiąc temu
I kto to mowi, osoba ktora nie rodzi i nie splodzi dziecka. Jestem kobieta WLASCICIELKA SWOJEGO CIALA ODPOWIADAM ZA SIEBIE I MAM PRAWO WYBIERAC.... SPADAJ
Ewa Cholewa
Ewa Cholewa Miesiąc temu
@cacia da silva nie lękaj się - masz Matkę Bożą w Niebie - oddaj się w opiekę Jej a wszystko będzie dobrze
cacia da silva
cacia da silva Miesiąc temu
@Ewa Cholewa Boję się cierpienie i nie wyobrażam sobie cierpienie szczególnie małego dziecka. Piekło nie istnieje, to jest wynalazek koscioła by trzymać nas na smyczy, ograniczyć i nastraszyć.
Ewa Cholewa
Ewa Cholewa Miesiąc temu
@cacia da silvateż mam taka nadzieję, że nigdy ci nie przyjdzie do głowy zabicie swojego dziecka, nie bój sie cierpienia ani swojego ani dziecka to jest do przeżycia tu na ziemi - piekło jest na wieczność
cacia da silva
cacia da silva Miesiąc temu
@Ewa Cholewa Dzięki za polecenie, mam nadzieję, że nie będę w takiej sytuacji.
Ewa Cholewa
Ewa Cholewa Miesiąc temu
@cacia da silva polecam Szwecję tam będzie mord za darmo byle nie na Polskiej Ziemi
Urszula Biegańska
Urszula Biegańska Miesiąc temu
Nie. Nie podziękuje księdzu biskupowi za te piękne spokojne słowa. Już nie. To, co mamy na ulicach to efekt waszego tchórzostwa, milczenia, które wcale złotem nie jest, ciężkich, nierozliczonych spraw, odhumanizowanie ludzi nazywanych „tęczowa zaraza”, pouczanie, ocenianie, nadskakiwanie władzy, pozbawianie prawa wyboru, mówienie - nie rozmawianie. Nie chce należeć do takiego kościoła, nie robi na mnie wrazenia spokojny ton księdza homilii. Będziecie długo odrabiać straty. Odchodzę-bez żalu.
Teresa Szałkowska
Teresa Szałkowska Miesiąc temu
@HALINA GOZDECKA Rozumiem Twój gniew. I też go mam. I dlatego nie odejdę od Kościoła. Mamy w Zgromadzeniu trzy hospicja, jeden dom poczętego życia, kilka domów rekolekcyjnych. Nie odejdę, bo jest dla kogo żyć. I spróbuję, z Bożą łaską, żyć jak najpiękniej!
HALINA GOZDECKA
HALINA GOZDECKA Miesiąc temu
Urszula Biegańska Pan Jezus nikomu nie narzucał chrześcijaństwa, głosił ewangelię o zbawieniu z łaski Bożej, uzdrawiał, czynił cuda, ale mówił,, Jeśli kto chce iść za mną,, nie zatrzymywał tych, którzy odchodzili zgorszeni, zostawali tylko ci, którzy naprawdę w Niego wierzyli, a wiemy, że ich wiara też często się chwiała. Jesteśmy krajem, w którym żyją ludzie o różnym światopoglądzie, systemie wartości i w tym kraju także dla nich powinno być bezpieczne miejsce, a rolą kościoła jest głoszenie prawdziwej ewangelii, modlitwa wstawiennicze i troska o potrzebujących, a najważniejsze to być światłością dla świata, przykładem życie w posłuszeństwie Bogu. Te tłumy młodych ludzi na ulicach to rzesza, z której mogą pochodzić przyszli uczniowie Chrystusa, tylko co kk ma im do zaproponowania?
Hanna Wdowiak
Hanna Wdowiak Miesiąc temu
Dziękuję
Dziki wąż
Dziki wąż Miesiąc temu
Ja odpowiem dlaczego te rekolekcje zaczynają się w ten sposób - ulicami naszymi naszych miast krążą watahy opętanych ludzi którzy domagają się śmierci innych ludzi. Ekscelencjo, nie można było milczeć.
Dziki wąż
Dziki wąż 24 dni temu
@Maria Michałowska - cóż, wolność - każdy może się modlić za każdego. Również za Blitzmädchen wywrzaskujące wulgarne słowa publicznie i bez żenady.
Maria Michałowska
Maria Michałowska 24 dni temu
@Dziki wąż Schlebiasz sobie, traktujac mnie jako gorszą od siebie grzesznicę. Nie jestes, ulepiony z lepszej gliny. Wy z taką pycha , powszechnie korzystacie z takiego mechanizmu , chcącego podniesc sobie ego i poczucie wlasnej wartosci. Zawsze kosztem innych. Módl się za siebie. Nie życzę sobie, zeby ktos taki jak ty , wielbiciel faszystow ( dostrzeglam zbyt późno na zdjeciu , przy twoim nicku), modlil sie za mnie. Wynocha. PS. Doucz sie znaczenia slowa biogot, bo piszesz cos , a nie znasz znaczenia slowa.
Dziki wąż
Dziki wąż 24 dni temu
@Maria Michałowska - dzięki za dyskusję i obiecuję modlitwę w twojej intencji.
Maria Michałowska
Maria Michałowska 24 dni temu
@Dziki wąż Wynalazek, powiadasz? Ostatnia linijka twojej wypowiedzi pokazuje jak wy przedmiotowo traktujecie kobiety. Kończę dyskusje. Won.
Dziki wąż
Dziki wąż 24 dni temu
@Maria Michałowska - przecież to nie są antykościelne demonstracje. To są demonstracje bigotek i bigotów o prawo do zabijania dzieci, i o to żeby nikt nie mógł powiedzieć głośno że zabijanie to grzech, tak jak we Francji gdzie zabroniono kampanii pokazującej ludzi z zespołem Downa. Frustracja Cię pożera. Kto kobiety demonizuje? To najlepszy wynalazek.
Maciej Buchaniewicz
Maciej Buchaniewicz Miesiąc temu
Wspaniałe słowa.
Teresa Janczak
Teresa Janczak Miesiąc temu
Arcybiskupie! przestań przemawiać, zacznij rozmawiać - miej odwagę. To, co mówisz , jest mi bliskie i znane , ale to dzisiaj za mało z Twojej strony. Zawiodłam się na Tobie . A co z Twoimi działaniami w sprawie pedofilii księży - tu dałeś plamę.
Roman Wrus
Roman Wrus Miesiąc temu
Masz rację.
Maciek Saternus
Maciek Saternus Miesiąc temu
Po prostu abp Ryś, bezkompromisowy, trafiający w sedno z swoimi słowami.
Fajniejest7
Fajniejest7 Miesiąc temu
Nie jestem wstanie zrozumieć swoich koleżanek i kolegów katolików biorących udział w protestantach proaborcyjnych... A jest ich naprawdę sporo...
Ewa Cholewa
Ewa Cholewa Miesiąc temu
@Ola J. katolik nie uznaje aborcji w żadnym wypadku żadnym żadnym i cieszę się z wyroku TK
Ola J.
Ola J. Miesiąc temu
Są sytuacje skrajne gdzie decyzje, wybór należy do osób , których te sytuacje w sposób bezpośredni dotyczą. Do takich sytuacji należą zagrożone ciąże.
Dziki wąż
Dziki wąż Miesiąc temu
Judasza od dwóch tysięcy lat nie można zrozumieć, więc to dość stary problem.
bogdan rakoczy
bogdan rakoczy Miesiąc temu
ja ich rozumiem.Nie wychowanou ich na wartosciach chrzescjanskich ale na jaselkach.
Tomasz d
Tomasz d Miesiąc temu
Pozdro Rysiu na temat i rzeczowo. Bóg zapłać
malgorzata antczak
malgorzata antczak Miesiąc temu
Przykro mi czuje rozczarowanie , wielkie 😢Też ufałam Abp Rysiowi😢 Zawiódł mnie bardzo w w związku z pedofilią w polskim kościele ! Bardzo mnie zranił ! Wybaczam ! Muszą stanąć w pełnej Prawdzie , tylko tyle i aż tyle💔🙏🏻
Katarzyna K
Katarzyna K Miesiąc temu
AMEN .. :)
i tyszk
i tyszk Miesiąc temu
Zatem każdy z nas może spodziewać się kilku pytań na Sądzie Ostatecznym: 1) Co zrobiłeś/zrobiłaś aby pomóc tym umiłowanym córkom Ojca Niebieskiego*, które noszą pod sercem chore dzieci, które będą wymagały od narodzin większej lub mniejszej szczególnej troski, w tym często olbrzymich nakładów finansowych lub tym, których dzieci umrą z powodu wad jeszcze przed narodzeniem? 2) Co zrobiłeś/zrobiłaś aby pomóc tym umiłowanym córkom Ojca Niebieskiego*, które noszą pod sercem dzieci poczęte w wyniku gwałtu? 2) Co zrobiłeś/zrobiłaś aby pomóc tym umiłowanym córkom Ojca Niebieskiego*, które noszą pod sercem dzieci, których nie są w stanie wyżywić ani podczas okresu ciąży ani po ich narodzinach? Co Ty zrobiłeś/zrobiłaś? Nie ktoś inny..., nie Państwo, w którym żyjesz... lecz Ty! *każda kobieta jak i każdy mężczyzna oczywiście jest ukochanym dzieckiem Bożym - jest umiłowaną córką, umiłowanym synem, bo dla każdego człowieka bez wyjątku Jezus oddał swoje Życie i zmartwychwstał...
Mama Mysz
Mama Mysz Miesiąc temu
@i tyszk Zgadza się! Kobieta też potrzebuje wsparcia - od wsztkich, którzy ją otaczają. Miejmy otwarte oczy i uszy, aby widzieć potrzebujących.
i tyszk
i tyszk Miesiąc temu
@Mama Mysz Obyśmy nie usłyszeli, żeśmy się odwrócili do Potrzebującego plecami, żeśmy minęli Go jak lewita i kapłan z przypowieści o miłosiernym Samarytaninie... Tym Potrzebującym jest i matka i jej dziecko... Na Sądzie Ostatecznym okaże się, że cokolwiek uczyniliśmy Potrzebującym uczyniliśmy Jezusowi a czegokolwiek nie uczyniliśmy Potrzebującym - nie uczyniliśmy Jezusowi...Dlatego prośmy Ducha Świętego o Boży wzrok dla nas, o otwartość naszych serc, o odwagę podjęcia działań na rzecz Potrzebujących...
Mama Mysz
Mama Mysz Miesiąc temu
Oby nigdy nie było odpowiedzią: zabiliśmy niewinne dziecko
Przemysław Żak
Przemysław Żak Miesiąc temu
Stanowcze stawianie sprawy wymaga konsekwencji. Celny komentarz.
Martika's kitchen
Martika's kitchen Miesiąc temu
Ok. Tylko ja i miliony, chyba, katolików czeka, kiedy wreszcie uporządkujecie syf z pedofilią i skandalami. Czas już dawno się skończył, nic się nie stało. Zamknęliście się w pałacach plebaniach i nawet nie zauważyliście, że prawie nikt się z wami nie liczy, nie lubi i nie pokłada żadnych nadziei. Nie widać, że ludzie przez butę i tchórzostwo oraz demoralizację hierarchów cierpią, inni muszą się za was wstydzić, a za chwilę bać się i być prześladowanym? Zejdzie na ziemię, wejdźcie do internetu i poczytajcie co się pisze o was.... Pan Jezus płacze, gdy widzi jak marnymi pastrzerzami jesteście, bez jaj bez charakteru, bez wiary, bez kręgosłupa moralnego niektórzy.... Biada nam katolikom.. Przez was i wasze zaniechania..
SmuglerAS97
SmuglerAS97 Miesiąc temu
Mam wrażenie, że akurat bp Ryś stara się wychodzić do człowieka, nie jest odrealniony, ale stąpa mocno stopami po ziemi i próbuje zrozumieć drugiego człowieka. I choć też rozumiem o co chodzi, też mnie bolą wszystkie nieuporządkowane sprawy Kościoła to jednak nie wyklucza to twardego stanowiska w obronie życia. Obronie od poczęcia do śmierci, dużo jest fundacji i orrganizacji dbających o niepełnosprawnych, bezdomnych, ubogich itd., dlatego aspekty maleństw też nie można pominąć. Więc uważam, że pasterze, nawet jeśli popełniają błędy to nadal mogą mieć kręgosłup moralny, charakter i wiarę. Teraz tylko czekam na mocne decyzje w sprawach o których wspominasz, to też należy uporządkować, choć i tego o czym w filmie nie zaniedbać.
Tratata
Tratata Miesiąc temu
ty rysiu a może daj przykład i weź na wychowanie takie dziecko , albo sfinansuj kilkoro. bo pieprzyć tak jak ty to każdy dureń potrafi
HALINA GOZDECKA
HALINA GOZDECKA Miesiąc temu
@spiritofmirrors Przeczytaj sobie w Biblii co Pan Jezus mówi o tych, którzy,, pożerają domy wdów,, im też pieniądze dawano dobrowolnie.
spiritofmirrors
spiritofmirrors Miesiąc temu
@Tratata ludzie sami mu dają z własnej woli, więc co Ci do tego?
Tratata
Tratata Miesiąc temu
@spiritofmirrors tak pomaga, że biedni ludzie muszą się zapożyczać aby pochować zmarłego. taki z niego pomagacz. a jak dał na respirator, to nie on a starzy, schorowani, niedołężni ludzie od których wyłudził ostatni grosz opowiadając bajki. ci ludzie co ich okradł na kieckowego ( tak samo okradają na wnuczka, na policjanta) z braku pieniędzy nie wykupują leków, niedojadają. a ten klecha żyje w pałacu, ociekającym złotem a tobie rozkazuje żyć w ubóstwie bo twoje bogactwo to grzech a jego pałace to umiar. tyle nauk tego bezczelnego typa co nie wierzy w Boga. gdyby wierzył nigdy by tak nie postępował.
spiritofmirrors
spiritofmirrors Miesiąc temu
No chyba nie każdy, spróbuj powiedzieć chociaż dwa takie zdania. Bp Ryś akurat sporo pomaga.
Aleksandra Skawińska
Aleksandra Skawińska Miesiąc temu
❤️
teresa herok
teresa herok Miesiąc temu
Każdego człowieka powinno obowiązywać , nie zabijaj to nie tylko grzech to człowiek stworzony przez Boga z miłości
Na większą Chwałę Bożą
Na większą Chwałę Bożą Miesiąc temu
Bogu niech będą dzięki !
małgosia sandecka
małgosia sandecka Miesiąc temu
Z serca dzięki za to ostateczne i kategorycznie światło, bez grząskich ale.. 🧡
Milena Rosielewska
Milena Rosielewska Miesiąc temu
Aha no ok w ten sposób
Łukasz Rombel
Łukasz Rombel Miesiąc temu
👍
Bożena Wypych
Bożena Wypych Miesiąc temu
Bogu dzięki że wróciły te transmisje że można słuchać słowa bożego,dzy świętej, różańca. ♥️♥️♥️♥️
Krystian Bogusław
Krystian Bogusław Miesiąc temu
Ale przecież zgodnie z nauką kościoła to dziecko jest winne grzechu pierworodnego. Nie widzicie paradoksów. Kiedy chcecie jest winne a kiedy Wam to nie odpowiada to jest nie winne. To dlatego Bóg odbierze Wam pasterzowanie nad Jego owcami bo interpretujecie słowo Boga jak Wam wygodniej.
Krystian Bogusław
Krystian Bogusław Miesiąc temu
RKK przez wiele stuleci wmawiał i wmawia nam że jesteśmy grzeszni od urodzenia. Żeby to pojąć trzeba zapoznać się z całą historią Państwa Watykan i wszystkich Papieży i antypapieży którzy dokładali cegiełki nienawiści do sytuacji, która jest obecnie spuścizną wszystkich ich decyzji. Nie broń Kochana Siostro kościoła, któremu zgodnie z Pismem Świętym przewidziany jest upadek, który już się realizuje na naszych oczach. Wszystko musi się wypełnić, nie ma co bić piany. Pasterzom zostanie zabrane ich pasterzowanie gdyż sprzniewierzyli się Bogu. A Ty przemyśl po której stronie chcesz być. Bóg uczynił dla nas wszystkich wolną wolę to dlaczego teraz jest ona zabierana ludziom za pomocą ustaw i rozporządzeń? Czy Ty poddałaś się zabiegowi aborcji? To co Ciebie interesuje że ktoś chce sprowadzić na siebie wieczne potępienie. Tak bardzo przejmujesz się innymi a tu tylko trzeba zadbać o swoją duszę bo tylko Ty masz taką możliwość. A jak będziesz swoją postawą propagować Miłość to może ktoś się nawróci patrząc na Twoją postawę. Tylko przykładem możemy pokazywać że Bóg jest najważniejszy. Siłą nikogo nie zmusisz do tego żeby nie grzeszył i żeby się nawrócił. W historii świata było kilku takich nawet papieży którzy siłą próbowali Chrystianizować i jak skończyły się ich krucjaty? Wyjrzyj za okno. Brak empatii i nienawiść. Z Panem Bogiem
Kinga Jensz
Kinga Jensz Miesiąc temu
@Krystian Bogusław Czy jeśli powiem, że ktoś jest wrażliwy to zaprzeczam temu, że jest miły? No nie. Skłonność do grzechu nie przekreśla tego, że z natury człowiek jest dobry. Masz to wyjaśnione w Księdze Rodzaju. To nie Kościół ,,wmówił" ludziom, że są grzeszni, to Jezus powatarzał to wielokrotnie, a na końcu umarł za nasze grzechy. Święty to nie jest człowiek bez grzechu (św. Paweł najlepiej o tym wiedział), a człowiek który pozwolił Bogu na to aby On go zbawił
Kinga Jensz
Kinga Jensz Miesiąc temu
@HALINA GOZDECKA Której z tych prawd nie uznaje Kościół Katolicki?
HALINA GOZDECKA
HALINA GOZDECKA Miesiąc temu
@Kinga Jensz Wykładnią zasad wiary dla chrześcijan jest Biblia, a w Niej czytamy, że aby otrzymać życie wieczne, trzeba uwierzyć w zbawcze dzieło Chrystusa na krzyżu i narodzić się na nowo z Ducha Bożego. Dzieci nie mają świadomości grzechu i jak mówił Pan Jezus,, Do takich należy Królestwo Niebios,,.
Krystian Bogusław
Krystian Bogusław Miesiąc temu
@Kinga Jensz A ja głupi myślę, że każdy człowiek rodzi się naturalnie skłonny do Miłości a nie do grzechu, jak próbuje nam wmówić RKK. Przez to wmawianie ludzie poddają się niskim rządzą, bo dzisiaj łatwiej jest być złym niż propagować Miłość. Jak od dzieciństwa wmawia się nam, że jesteśmy grzesznikami to spełnia się samospełniająca się przypowieść, a przecież wszyscy są Święci, tylko o tym nie wiedzą bo im wmówiono że są grzeszni. Więc kto z nas popełnia błąd logiczny ja czy hierarchowie RKK? Przywołałem katechizm RKK ukazując pewien paradoks bo sami hierarchowie nazwali tę naukę "niejako odwrotnością" nauk Jezusa Chrystusa. Każde prawo ma swoje wady oprócz jednego tego Boskiego Prawa Miłości pozostawionego przez Jezusa Chrystusa: "Będziesz Miłował Pana Boga twego, a bliźniego swego jak siebie samego". Ja Kochana Siostro znam bardzo dobrze całe prawo i to stanowione i to Boskie. Wiele lat poświęciłem na studiowanie Filozofii i Historii prawa i zaobserwowałem jedną prawidłowość. Tylko przez fakt nie przyjęcia Prawa Miłości Jezusowego przez naszych Braci Hebrajczyków doszło do konieczności stanowienia prawa tego ludzkiego obarczonego wieloma błędami logicznymi i w związku z tym należy je odrzucić w całości i wypełniać tylko to jedno - Prawo Miłości. Kocham Ciebie. Z Panem Bogiem
Jasiek M.
Jasiek M. Miesiąc temu
Na to czekałem, tego potrzebowałem. Stanowczego głosu pasterza. Chwała Panu!
Dominika Król
Dominika Król 20 dni temu
To nie jest stanowczy głos. To jest manipulacja. On tu próbuje przemycić kłamstwo, że Kościół nie ma jasnego stanowiska w kwestii prawa cywilnego dotyczącego aborcji. Rzekomy cytat z Evangelium Vitae jest przekręcony. Wystarczy zajrzeć do tej encykliki, aby się przekonać, że stanowisko Jana Pawła II w tej sprawie było jednoznaczne. Ta wypowiedź sieje zamęt i moim zdaniem cała jest podporządkowana właśnie temu celowi - zmanipulowania katolików, aby powtarzali, że aborcja to "sprawa sumienia" i nie może być sankcjonowana prawnie.
Dziki wąż
Dziki wąż 24 dni temu
Ten głos jest po prostu wyważony, przypomina to co Kościół głosił zawsze, czyli piąte przykazanie.
Tratata
Tratata Miesiąc temu
@Jasiek M. NIE WYRYWAJ Z KONTEKSTU "oko za oko, ząb za ząb, ACZKOLWIEK POWIADAM WAM NIE CZYŃCIE TEGO,, jehowi tak wciskają kit katolikom
Jasiek M.
Jasiek M. Miesiąc temu
@Tratata Jeżeli zamierzasz iść metodą "oko za oko, ząb za ząb" to nie tędy droga. No trudno. Ja za to się pomodlę i za abpa Rysia i za Ciebie (za darmo 😁)
Tratata
Tratata Miesiąc temu
@Jasiek M. jeśli mam się za niego modlić to najpierw niech zapłaci. on tak się modli a szczególnie jak ktoś kojfnie, ta jego chciwość, pazernosć dotarła aż do watykanu. a teraz jest w sądzie
Ula Minddal
Ula Minddal Miesiąc temu
Człowieku mamy XXI wiek czy możesz zrozumieć co czuje kobieta nosząc takie dziecko. To nie chodzi o zdrowe dziecko.Czy ksiądz widzi ile matek błaga o pomoc materialna na leki lub operacje bo dziecko nie przeżyje.Czemu państwo nie pomaga tym dzieciom! Jezus nauczał właśnie żyć w skromności a nie w przepychu nie mówiąc o moralności KK
Przemysław Żak
Przemysław Żak Miesiąc temu
@Kinga Jensz Znamienne jest to że nie grzechy księży, w tym pedofilia, nie zabójstwo w tym w ramach dzialań państwa ale właśnie potencjalny grzech kobiety poprzez terminacje ciąży jest przez nasz Kościół uznawany niezależnie od jakichkolwiek przesłanek za grzech ciężki który oznacza domyślną ekskomunikę. I teraz niezależnie od innych aspektów- ciężko mi nie zauważać zbiegu okoliczności że tylko ta jedna grupa - kobiet nie stanowi żadnej grupy mającej znaczącą strukturę władzy z którą instytucjonalny KK oraz teologiczny jego dyskurs - musiałby się liczyć dla przetrwania KK. Pierwsze dwie grupy w ten czy inny sposób wypracowały sobie system obejścia (faktyczny lub teologiczny) ... tyle. Tak do refleksji. Już o aspekcie totalnego chaosu w wymiarach argumentów na ten temat jak i poglądów nie wspomnę.
Kinga Jensz
Kinga Jensz Miesiąc temu
Kościół Katolicki pomaga w Polsce. Choćby Caritas wsparł dzieci chore na SMA. Nie zaglądaj księżom do portfeli, to ich prywatna sprawa. Dostrzegamy tragedię tych rodzin, ale zamordowanie dziecka kilka miesięcy wcześniej w niczym nie pomoże. Może jedynie zaszkodzić. Życie każdego człowieka jest warte dokładnie tyle samo, niezależnie czy człowiek ten ma żyć 1 dzień, czy 100 lat
Anna Orzechowska
Anna Orzechowska Miesiąc temu
Sorry. Nie wszyscy. Ja mam dylemat kogo podłączyć do respiratora . Ktoś wrzucił teraz ten temat bo państwo nie radzi sobie z epidemią
małgosia sandecka
małgosia sandecka Miesiąc temu
@Urszula Biegańska wcale tak nie uważam, pani Urszulo. Wręcz przeciwnie, mam wrażenie że jestem zbyt eufemistyczna. Ludzie, jak pani właśnie, którzy brak argumentów zastępują insynuacjami i całkiem spokojną szczerość nazywają np agresją sami właśnie nakręcają złe emocje. Zwłaszcza u siebie samych 😏 Szkoda...
Anna Orzechowska
Anna Orzechowska Miesiąc temu
@bogdan rakoczy Dziękuję za zrozumienie. To smutna prawda
Urszula Biegańska
Urszula Biegańska Miesiąc temu
@małgosia sandecka pani jest po prostu agresywna
bogdan rakoczy
bogdan rakoczy Miesiąc temu
@Anna Orzechowska serdecznie Pani wspolczuje.Ilosc zarazen jest juz zbyt duza aby to ogarnac.Oczywiescie winien jest rzad ale propaganda wine zwali na Was.Taka ci rzadzacy obecnie maja nature.Klamac i rzucac oszerdtwa na innych.Zadnej przyzwoitosci.Zreszta okazuje sie,ze i biskupi tez.Ale skoro jest Pani kardiologiem mialbym pytanie do Pani.Moja kolezanka zmarla.Zawal w szpitalu przy brylatowych wynikach zeszla.Po10minutach reanimacji i po 3 elektrowstrzasie udalo sie przywrocic sie jej zycie.Okazuje sie,ze miala juz dwa zawaly.Ogladalismy wielokrotnie jej serce.Wszystkie inne wyniki bardzo dobre.Spotkala sie Pani z czyms takim?
Anna Orzechowska
Anna Orzechowska Miesiąc temu
@małgosia sandecka chyba pomyliłam kanały. Przepraszam. Proszę o modlitwę.
malgorzata antczak
malgorzata antczak Miesiąc temu
Jak skompromitowany kościół ma wskazywać moralnie właściwie wybory ! Stańcie w prawdzie i zacznie się wszystko oczyszczać !❤️🙏🏻❤️
SmuglerAS97
SmuglerAS97 28 dni temu
​@HALINA GOZDECKA, jeśli ktoś robi tak jak mówisz to rzeczywiście źle czyni. Tylko to nie jest nauka Kościoła. KK i jego wierni nie modlą się do ludzi i nie mają bałwochwalczych kultów, prawdopodobnie mylisz to gdy modli się za wstawiennictwem kogoś do Boga. I jest to w 100% zgodne z Pismem, a już szczególnie Nowym Testamentem gdzie ludzie modlą się za siebie nawzajem. Skoro więc mogę poprosić brata w wierze o modlitwę za mnie (i pewnie raczej poproszę tego, który wierzy) to czemu nie miałbym poprosić brata, który jest w Niebie o to samo? W końcu będąc wierzącym wierzę, że oni żyją, bo Bóg jest Bogiem żywych, a nie umarłych. A odnośnie obrazów to kwestia co się przez to rozumie. Jeśli ktoś oddaje cześć obrazom źle czyni. Tylko jeśli tak robi to sprzeniewierza się nauce KK. Obrazy, wizerunki pomagają nam się modlić, tak jak mając zdjęcie bliskiej osoby w portfelu łatwiej nam o niej myśleć. Ale skąd w ogóle te obrazy? Przecież w Judaizmie nie ma obraz.... a czekaj, są i nawet często są pozytywnie przedstawione :D Choćby wizerunki na Arce Przymierza, na czymś najświętszym w tamtym momencie. Gdyby to było bałwochwalcze to dlaczego sam Bóg kazałby im je wykonać? Albo inny ważny przykład, wąż wywyższony na pustyni, który de facto był zapowiedzią Syna Bożego, Chrystusa. Skoro sam Bóg kazał im to zrobić to jakim prawem my twierdzimy, że to jest zakazane? I też swoją drogą, nikt nie wiedział jak wygląda Bóg, wiec nie można było go pokazywać, ale odkąd Jezus przyjął ciało to wiemy, dlaczego więc nie odtwarzać tego jak wygląda, żeby łatwiej było się do niego modlić, tak samo jak z tym zdjęciem bliskiej osoby? Co do sakramentów za pieniądze. To bardzo utarty slogan często będący fałszywym. Ale czy są tacy co pobierają pieniądze za sakramenty? Tak. Czy są w większości? Raczej nie, choć brak danych. Czy jest to zgodne z nauką Kościoła? Nie. To dlaczego czasem tak się dzieje? Z trochę powodów dla których rozumiem o czym mówisz i się zgadzam, że to złe, mimo, że nie za częste. Chodzi po prostu o ofiarę na całość, dla kościelnego, organisty (który wcale nie zawsze musi być wierzącym, a może pracować), na kwiaty itd. Ma więc to sens. Czy być tak powinno? Uważam, że nie i bardzo mnie smuci, że odeszliśmy z prawdziwie dobrowolnej ofiary, a teraz już jest tylko zwyczaj. Ofiara jest dobra, warto wspierać swój Kościół lokalny o ile się ma jak, ale forma czasem odbiega od tego jak to powinno być.
HALINA GOZDECKA
HALINA GOZDECKA Miesiąc temu
@SmuglerAS97 Faryzeusze nie tylko znali Pisma, ale nauczali zgodnie z nimi, o kk raczej nie można tego powiedzieć. Żydzi nie mieli i nie mają w swoich synagogach obrazów, figur, nie modlili się do ludzi, nie mieli bałwochwalczych kultów i sakramentów za pieniądze.
SmuglerAS97
SmuglerAS97 Miesiąc temu
​@malgorzata antczak, jak najbardziej, sam też widzę swoje słabości, widzę też problemy Kościoła. Po prostu częścią tej Prawdy, która nas wyzwoli, częścią nauki danej nam od Boga jest dbanie o tych najmniejszych i fakt, że aborcja to zabójstwo. Jest to oczywiście złożona sprawa, gdzie jest tragedia i trudność nie tylko bezbronnego dziecka, ale i rodziców, szczególnie matki. I uważam, że nie koniecznie my mamy szukać tych praktykujących, pokazujących naukę i miłość Bożą, tylko my mamy nimi być. Na innych mamy ograniczony wpływ, na siebie już całkiem spory. Poza tym uważam, że bp Ryś na ile go słucham (dość rzadko przyznam) naprawdę stara się wypełniać to o czym mówi Chrystus, że stara się być i kochać jak Jezus.
malgorzata antczak
malgorzata antczak Miesiąc temu
@SmuglerAS97 Toż o tym mówię ! Gdzie są ci , którzy to praktykują ? Ja mam kłopot , może Franciszek ❤️🙏🏻 Jest bardzo samotny 💔
malgorzata antczak
malgorzata antczak Miesiąc temu
@SmuglerAS97 To kierujmy się Jego Nauką i Jego Miłością ! Żeby ludziom chciało się chcieć ! Tylko Prawda Was wyzwoli ..... Uderzmy się we własne piesi i prośmy Ducha o Światło Boże , nie prawo pani z trybunału 💔
33pablo1
33pablo1 Miesiąc temu
Amen
O miłości | abp Grzegorz Ryś
16:50
Maskacjusz TV
wyświetleń 16K
Jongmen - Złodziejska Nuta (Prod. 2checkbeatz)
3:31
HEAVYWEIGHT PROJECT
wyświetleń 111K
Świętość - bp Grzegorz Ryś
41:53
Maskacjusz TV
wyświetleń 390K
O przebaczaniu - abp Grzegorz Ryś
40:48
Maskacjusz TV
wyświetleń 157K
SChF2020 - abp Grzegorz Ryś
34:51
tvDei
wyświetleń 14K
Jongmen - Złodziejska Nuta (Prod. 2checkbeatz)
3:31
HEAVYWEIGHT PROJECT
wyświetleń 111K
DEJW - Rarytasy (Oficjalny Teledysk) 2020
3:37
DEJW Official
wyświetleń 61K
Kabe - FEFE (prod. Opiat)
2:37
QueQuality
wyświetleń 2,2M
2020 Bahrain Grand Prix: Race Highlights
6:32
Zrobiliśmy Chip Tuning za 10 groszy
16:08
MotoKoty
wyświetleń 292K