Lądowanie łazika Perseverance na żywo - Astrofaza LIVE

  wyświetleń 391,416

Astrofaza

14 dni temu

Największa w Polsce internetowa transmisja z lądowania na Marsie łazika Perseverance.
Astrofaza, ERC i Focus jednoczą siły, by przekazać wam najciekawsze i sprawdzone informacje o tym, dlaczego latamy na Czerwoną Planetę, jak tam latamy i co spodziewamy się znaleźć. Tylko z nami najlepsi polscy eksperci z sektora kosmicznego. Oglądajcie w czwartek od godziny 20:00!
Na imprezę zapraszają prowadzący:
Piotr Kosek (Astrofaza), Łukasz Wilczyński (ERC) i Ewelina Zambrzycka-Kościelnicka (Focus/CBK PAN)
00:00 Rozbiegówka
01:44 Start i przywitanie widzów
06:08 Czego tak naprawdę szukamy na Marsie?
1:41:06 Lądowanie
WSTĘPNA RAMÓWKA:
20:00 - 20:10
Przywitanie widzów (studio Płock i studio Kraków), przedstawienie wydarzenia i wyjaśnienie: “po co my się tu właściwie spotkaliśmy?”
20:10
Dlaczego dla Perseverance wybrano jako miejsce lądowania krater Jezero? Co jest takiego w nim ciekawego? (odpowiada dr Anna Łosiak)
Dlaczego na Marsa możemy latać jedynie w wybranych okresach (okienka czasowe) i jak się to robi? (odpowiada dr Grzegorz Brona)
Poszukiwanie śladów życia, do tego można sprowadzić ideę misji marsjańskich. Gdzie na Marsie można tego życia szukać? - dr Anna Łosiak
Rozmowy z widzami
20:40
Na Marsa poleciały też sondy chińska i zjednoczonych emiratów arabskich. Co oznacza ta ofensywa?
Rozmowy z widzami
20:55
Europejczycy też niedługo lecą na Marsa, porozmawiajmy o ExoMars i łaziku Rosalind Franklin. Czym różni się ta misja od Perservance? - (odpowiada dr Paweł Wajer)
21:10
Szczegóły misji ExoMars i czym skorupka za młodu nasiąknie, czyli młodzi adepci robotyki na ERC - (odpowiada Marcin Wygachiewicz SENER/ERC)
21:25
Jak zbudowany jest łazik Perseverance? Co znajdziemy na pokładzie, jakie rozwiązania inżynieryjne zostały zastosowane? - (odpowiada dr Tomasz Barciński)
21:55
Lądowanie i połączenie z centrum kontroli misji NASA - komentarz ze studia
22:10-15
Prawdopodobny termin potwierdzenia wyniku misji. Udało się czy nie? - komentarz ze studia.
22:15
Debata - “Elon Musk, szaleniec i PRowa wydmuszka, czy geniusz i nadzieja ludzkości?” - (udział biorą: Łukasz Wilczyński, dr Grzegorz Brona, Ewelina Zambrzycka. Prowadzenie: Piotr Kosek)
Ok. 22:45
Koniec.

👑 Dołącz do ZAŁOGI Astrofazy! ⤵️
Załoganci w postaci 👑 Patronów i 👑 Wspierających na PLpost pomagają nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści i publikowaniu ich częściej. Jeśli również chcesz pomagać nam w tworzeniu najlepszej wersji Astrofazy, możesz to zrobić na kilka sposobów:
❤️ Zostań Patronem i dołącz do zamkniętej grupy na Facebooku, z szybszym dostępem do niektórych treści i wieloma dodatkowymi bonusami.
✔️ Patroni zyskują również dostęp do dodatkowych treści dla wspierających z progu Starszy Oficer (9.99 zł).
🔔PATRONITE - www.patronite.pl/astrofaza - Więcej szczegółów na profiluw linku.

❤️ Dołącz do Wspierających na PLpost. W specjalnej sekcji dla wspierających znajdziesz dodatkowe materiały dostępne tylko dla nich:
✔️ rozwinięcia odcinków,
✔️ dodatkowe streamy na żywo,
✔️ materiały zza kulis i ukryte posty.
✔️ A jako wisienka na torcie: plakietka z logo Astrofazy przy Twoim nicku w komentarzach i możliwość używania specjalnych emoji Astrofazy!
🔔 plpost.info/head/IUYdIIld_2bsymqWDCdOFQ.htmljoin
❤️ KOSZULKI I KUBKI w Astrosklepie. Jeśli chcesz mieć astrofazowy gadżet, to również pomoże nam to w rozwijaniu naszego kanału
🔔 goo.gl/RyNfUE

🦾 Wciąż mało Astrofazy? Koniecznie zajrzyj na nasze media społecznościowe! 🦾
✔️ INSTAGRAM - Więcej materiałów zza kulis i Astrofaza bardziej na prywatnie
➡️ goo.gl/D3Zy1J
✔️ FACEBOOK - Informacje o naszych działaniach dodawane na bieżąco.
➡️ astrofazapl
✔️ DISCORD - Astrofazowe miejsce dla kosmicznie zakręconych ludzi. Nie można nie zajrzeć!
➡️ discord.gg/ZKEYrhP
✔️ Grupa ASTROMISIE - Pogadaj z resztą załogi
➡️ goo.gl/5geRif

✔️ Centrum dowodzenia - www.astrofaza.pl
✔️ DRUGI KANAŁ ASTROFAZY - plpost.info

⚠️ Jeśli się spodoba, nie zapomnij dać lajka i zostawić suba, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. ⚠️
A jeśli już subskrybujesz i nie chcesz przegapić nowych filmów, to kliknij dzwonek obok przycisku subskrypcji. Możesz też kliknąć niżej:
➡️ plpost.info
DZIĘKI I MIŁEGO LOTU!👽
✳️ LINKI Z ODCINKA ✳️

🎥 EKIPA 🎥
- prowadzenie: Piotr Kosek
- zdjęcia i montaż: Kamil Ziółkowski
- opracowanie: Dawid Kułakowski
🎵 MUZYKA 🎵

Komentarze
Janusz Chorwat
Janusz Chorwat Dzień temu
Żeby osiągnąć zamierzone efekty terraformowania Marsa, trzeba by pierw upłynnić jądro planety żelazem i niklem, by wymóc wewnętrzną rotację pola magnetycznego i wytworzenie ochronnej magnetosfery, a tym samym zwiększyć na tyle grawitację, by utrzymało to na długi czas atmosferę i wodę. Trzeba też liczyć się z tym, że po takim zabiegu, orbita Marsa uległaby stopniowemu przesunięciu się względem pozostałych obiektów. No i zostaje kwestia księżycy. Jeden z nich zmierza do kolizji z Marsem. Kiepsko to widzę na obecną chwilę i cienkie nasze możliwości, a raczej ich brak. Jeszcze dużo musimy się nauczyć i wyciągać z konsekwencji logiczne wnioski na przyszłość w takich ,,majstrowaniach" w ustalonych układach inercyjno- grawitacyjnych. Pamiętajmy o efekcie domina i bili. Dla Programisty piszącego PROGRAM zwany wszechświatem, zajęło mu to być może, w naszych skromnych zmysłach postrzegania, 7 dni, a dla nas 7 miliardów lat razy 2. :D
Mat Taw
Mat Taw Dzień temu
Szkoda, że nie mieli chociaż jednej takiej kamery jak na tym filmie: plpost.info/chat/pp6bhpOZnaeIg4I/wideo.html Sprzęt bardzo drogi nie znaczy lepszy. Jak podczas lotu na Marsa omijają meteoroidy lub nawet roje meteoroid pędzące kilkadziesiąt kilometrów na sekundę i mogące nadlecieć z każdej strony, z dołu jak i z góry? Np. kula karabinowa to 1 lub niech będzie nawet 2 km/sek. Zbliżających się wielkich asteroid nie możemy wszystkich wykryć z Ziemi, a na stateczku wszystko wyłapią i jeszcze zrobią unik i paliwka wystarczy na to wszystko. A skąd wiedzą ile paliwa potrzeba w takim locie skoro nie wiedzą ile uników należy wykonać, a lot trwał około 7 miesięcy. Meteoroid wielkości śrutu o wadze kilku gram, lecący z prędkością tylko 20 lub 30 km/sek, uderzając w statek robi w nim dziurę. Wystarczy policzyć energię kinetyczną takiej meteoroidy. Ocenia się, że w ciągu doby do atmosfery ziemskiej wpada kilkaset milionów meteoroidów. To ile musi ich latać w Kosmosie? www.bron.pl/wiedza/wiatrowki-i-akcesoria/moc-wiatrowki-wazniejsza-jest-energia-wiatrowki-czy-predkosc-poczatkowa spidersweb.pl/2020/08/rekordowo-bliski-przelot-planetoidy-nikt-go-nie-przewidzial.html
Mat Taw
Mat Taw 20 godzin temu
@Anna Losiak Ziemi nie zaszkodzą setki milionów meteoroidów, a stateczkowi jedna meteoroida zaszkodzi. Czy jest jakiś film w dobrej jakości ukazujący Ziemię z odległości chociażby Księżyca lub nawet połowy tej odległości? Z chęcią bym obejrzał, bo nie mogę nigdzie znaleźć. Może być kilkusekundowy. Oczywiście nie chcę symulacji komputerowej.
Anna Losiak
Anna Losiak 22 godzin temu
@Mat Taw Ziemia jest malutka, ale jednak w porównaniu do statku kosmicznego ma całkiem słuszny rozmiar :) Więc aż tak źle nie jest żeby nie dało się latać i działać w kosmosie (w końcu to robiliśmy i robimy). Ale ryzyko zdecydowanie jest.
Mat Taw
Mat Taw Dzień temu
@Anna Losiak Właśnie głównie pisałem o malutkich meteoroidach. Okazuje się jednak, że z Ziemi nie wykrywamy także dużych asteroid. Zresztą jak miało by wyglądać takie ominięcie? Nierealne. Sygnał dochodzi (zależnie od lokalizacji) w ciągu kilku minut, w obie strony x 2, a meteoroid musi być dużo w przestrzeni kosmicznej, skoro w atmosferę Ziemską na dobę trafia kilkaset milionów, a Ziemia jest malutka.
Anna Losiak
Anna Losiak Dzień temu
Trzyma się kciuki za to żeby nic większego nie walnęło - bo poradzić się niczego nie da na takie zdarzenie. Tak naprawdę największym zagrożeniem są bardzo niewielkie (np. kilku cm) ciała, których nie mamy szansy wypatrzeć, ani ominąć. Na szczęście nie jest to aż tak częste, więc szanse na przeżycie każdej pojedynczej misji są spore, ale jednocześnie szansa na to że któraś z nich zakończy się tragicznie jest właściwie 100%. Taka rosyjska ruletka...
Marcin
Marcin 2 dni temu
ta kobita co się wtrąca w słowa dr to naprawdę...
vbddfy euuyt
vbddfy euuyt 2 dni temu
filmów..?
Pebu Bebu
Pebu Bebu 3 dni temu
Grafika komputerowa wylądowała, pranie mózgu na całego a barany to łykają.
Alcatraz Nomad
Alcatraz Nomad 4 dni temu
1:56:53 - wszyscy zrozumieli przekaz? ;)
Rock girl
Rock girl 4 dni temu
Grodzisk Mazowiecki i wszystko jasne ;)
Janusz Felis
Janusz Felis 4 dni temu
czy ten Chińczyk nie jest agentem z Pekinu?
vbddfy euuyt
vbddfy euuyt 2 dni temu
Czy ktoś się na jaki adres wysłać Piotrkowi paczkę? Raz wysyłałam na skrytkę pocztową i do mnie wróciła a widzę, że lampka od kogoś dotarła :-)
Janusz Felis
Janusz Felis 4 dni temu
szelka się przekręciła
yasio bolo
yasio bolo 5 dni temu
Witam, a wiadomo co z lądownikiem? Na symulacji widać, że odlatuje, wiadomo dokąd? Pozdrawiam!!
bouytt guyt
bouytt guyt 6 dni temu
Grodzisk Mazowiecki i wszystko jasne ;)
Rock girl
Rock girl 4 dni temu
Czy ktoś widział może testy lotów modułu descent na ziemi? Nie mogę nigdzie znaleźć takiego filmu.
poeta Piotr Rysiewski
poeta Piotr Rysiewski 7 dni temu
441 [ Mars po Sars ] Wymarło życie na planecie Mars, Marsjanie już po, przeszedł zebrał żniwo Sars. Pusta czerwień bez tkanki żywej, łaziku, szukaj śladów, przyczyny, tej zagłady prawdziwej. Oni tam już po, odeszli, My tu, ich planeta już odkażona , czysta , może My i nasze przeciwciała , by tam przeszły.
Rock girl
Rock girl 3 dni temu
1:56:53 - wszyscy zrozumieli przekaz? ;)
eioshen boboi
eioshen boboi 7 dni temu
Astrofaza, ogromne dzięki dla Was za tego live'a. Super było przeżywać to z Wami! Świetni goście zaproszeni, Piotr super prowadzenie (jak zawsze). Pozdrawiam!
yasio bolo
yasio bolo 5 dni temu
Co to za kino bambino ,ziemianie mają zakaz podróży na Marsa i księżyc ,co to za bzdury pokazują , prawdopodobnie Islandia i Hollywood
A.A Tynki
A.A Tynki 8 dni temu
Czy to prawda że za sterami łazika siedzi Major Suchodolski i Krzysztof K bo rodo?
A.A Tynki
A.A Tynki 6 dni temu
@bouytt guyt ja nie znaju
bouytt guyt
bouytt guyt 6 dni temu
Zgaduję, że nagrania video nie dostaniemy z Marsa? Skoro tak chwalą się samym faktem wysłania mikrofonów.
nieooj gotoy
nieooj gotoy 9 dni temu
Kierowca samochodu który Musk wysłał w kosmos miał dziwny pas na sobie. Mars nie jest bezpieczny.
Rock girl
Rock girl 3 dni temu
Grafika komputerowa wylądowała, pranie mózgu na całego a barany to łykają.
Jezus nadchodzi
Jezus nadchodzi 9 dni temu
Każdy przez grzech zasługuje na wieczne potępienie. Są tylko 2 drogi, piekło i niebo (czyściec nie istnieje). Jezus Chrystus, Syn Boży przelał na krzyżu swoją krew za grzechy każdego człowieka. Pokutujcie i wierzcie w ewangelię. Jezus Chrystus jest jedyną drogą do życia wiecznego.
Maciej Cholewa
Maciej Cholewa 9 dni temu
Dziękuję Zeusowi za takie komentarze jak twój, patrząc na id_tów jak ty wyleczyłem się z wiary w magicznego stolarza:)
Krispin Krisperson
Krispin Krisperson 10 dni temu
Brednie z Photoshopa
eioshen boboi
eioshen boboi 7 dni temu
Prawdą jest ze na miejscu przywitał Łazika Jarosław Kaczyński?
FalipEK
FalipEK 10 dni temu
Na zimemi burdel zrobili teraz tam polecieli, JA PIER DO LE zachłanne kiurwy
FalipEK
FalipEK 9 dni temu
@nieooj gotoy zajebiste to bez autotuna sztos
nieooj gotoy
nieooj gotoy 9 dni temu
plpost.info/chat/rb6ZjHmUrJuHr2U/wideo.html :D :D
Czarek Nowak
Czarek Nowak 10 dni temu
Po trzech godzinach zaczęliście się kłócić identycznie jak płaskoziemcy :D
nieooj gotoy
nieooj gotoy 8 dni temu
plpost.info/chat/rb6ZjHmUrJuHr2U/wideo.html :D :D
nieooj gotoy
nieooj gotoy 8 dni temu
Co dało się zauważyć w desancie Perseverance, to jak nic wykorzystano patent awioniki żyroskopowej i system odrzutu plecakowego z Flyboard Franka Zapaty ;)
Marcin Trzeciak
Marcin Trzeciak 10 dni temu
Więcej reklam się niedarady?
deto1987
deto1987 10 dni temu
krótkie pytanie: czemu ŁAZIK, a nie np JEŹDZIK? Przecież ma koła, a nie nogi.
Ogoonek
Ogoonek 10 dni temu
Czy ktoś się na jaki adres wysłać Piotrkowi paczkę? Raz wysyłałam na skrytkę pocztową i do mnie wróciła a widzę, że lampka od kogoś dotarła :-)
Andrzej Majewski
Andrzej Majewski 10 dni temu
I nie wiadomo czy wylądował, bo ci goście to chyba nie z Marsa
oiuet souiu
oiuet souiu 10 dni temu
Niezła animacja komputerowa
Nek96
Nek96 9 dni temu
plpost.info/chat/mcndnYSazmp_ppw/wideo.html
rzrz1
rzrz1 10 dni temu
Czy ktoś widział może testy lotów modułu descent na ziemi? Nie mogę nigdzie znaleźć takiego filmu.
Tomasz Balcerzak
Tomasz Balcerzak 10 dni temu
Mimo kłopotów technicznych, bardzo dobrze zrealizowany live. Co raz to lepiej. Widać po Twoim kanale szybki rozwój i wyciąganie wniosków z rzeczy, które kiedyś szły nie tak. Brawo. Oświetlenie, dźwięk, kompozycja kadru w studiu, sporo zmieniło się na plus na przestrzeni czasu. Pozdrawiam, życzę dalszego rozwoju.
Zalando Zalando
Zalando Zalando 11 dni temu
plpost.info/chat/mN_Gl4jW2KePiY4/wideo.html - KRZYSZTOF STANOWSKI WYJAŚNIA AFERĘ Z ADAMEM KOTLESZKĄ
oiuet souiu
oiuet souiu 10 dni temu
Niezła animacja komputerowa
MarJin
MarJin 11 dni temu
Co to za kino bambino ,ziemianie mają zakaz podróży na Marsa i księżyc ,co to za bzdury pokazują , prawdopodobnie Islandia i Hollywood
MrGreen
MrGreen 11 dni temu
Zgaduję, że nagrania video nie dostaniemy z Marsa? Skoro tak chwalą się samym faktem wysłania mikrofonów.
Nek96
Nek96 9 dni temu
plpost.info/chat/mcndnYSazmp_ppw/wideo.html
MrGreen
MrGreen 10 dni temu
@Olasek skoro tak, to cieszę się bardzo, że jestem w błędzie i czekam na filmik xd
Olasek
Olasek 10 dni temu
Źle zgadłeś
hnutu
hnutu 11 dni temu
ile osób tyle sposobów wymowy nazwy łazika xD
W K
W K 11 dni temu
Prawdą jest ze na miejscu przywitał Łazika Jarosław Kaczyński?
paweł albrzykowski
paweł albrzykowski 11 dni temu
Przecież to nie relacja na żywo, ale symulacja komputerowa o średnio zaawansowanej grafice
Jason13
Jason13 11 dni temu
plpost.info/chat/rb6ZjHmUrJuHr2U/wideo.html :D :D
Janusz Chorwat
Janusz Chorwat 11 dni temu
Co dało się zauważyć w desancie Perseverance, to jak nic wykorzystano patent awioniki żyroskopowej i system odrzutu plecakowego z Flyboard Franka Zapaty ;)
master maths
master maths 11 dni temu
Ale mi wydarzenie ja tam z kolegami na deskach dojechałem w gimbazie
silvercock
silvercock 11 dni temu
nudy
Kawaler Wiśniowy
Kawaler Wiśniowy 11 dni temu
Ciśnienie olaska i bla bla bla bezcenne. 🤣🤣🤣 Widzę że brak wiary w to wydarzenie jest zabroniony. Tych pań słucha się tak trochę jak posłanek pewnych partii politycznych. 🤣🤣🤣
Maciej Cholewa
Maciej Cholewa 9 dni temu
Możesz mi wyłączyć dlaczego to zawsze nieuki, którym było zawsze pod górkę do szkoły twierdzą iż to fejk? Czemu żaden naukowiec, inżynier tego nie robi?
Serwacy
Serwacy 11 dni temu
Nie wierzę, że są jeszcze ludzie, którzy uważają ten cyrk złożony z debilizmów za prawdziwe wydarzenia. To jest niepojęte.
Serwacy
Serwacy 11 dni temu
@Olasek A co do propagandy, która to jest przedstawieniem kłamstwa w taki sposób, aby sprawiało wrażenie prawdy, coś co jest pozbawione logicznego sensu wydawało się sensowne i logiczne. Doskonałym przykładem takiej propagandy może być np. transmisja na żywo (ale tak nie całkiem) z jakiegoś wydarzenia bo zamiast samego wydarzenia pokazuje się (posiłkuje się) animacje, które zostały opracowane przed wydarzeniem, co jest pozbawione logiki a sama transmisja sensu.
Serwacy
Serwacy 11 dni temu
@Olasek Dobry jesteś, rozgryzłeś mnie -znaczy nas:) Zgodnie z moją -znaczy naszą ideologią przejęcie władzy na Marsie dla nas bolszewików stanowiło zawsze najważniejsze zapędy polityczne. Nie będzie mi -znaczy nam żaden łazik nawet fikcyjny taki wymyślony po moim -znaczy naszym Marsie jeździł! Hura! hura! hura!
Olasek
Olasek 11 dni temu
Masz problem bolszewiku, uważają, wasza propaganda nie wychodzi wam
Fakty i Spiskowe Teorie
Fakty i Spiskowe Teorie 11 dni temu
plpost.info/chat/sda8pnbFmGuroKQ/wideo.html
Franek Starosta
Franek Starosta 12 dni temu
Sportowa Polska
Marcin Trzeciak
Marcin Trzeciak 12 dni temu
Niezła animacja komputerowa
Wojciech Ożarowski
Wojciech Ożarowski 9 dni temu
👌👏👏👏
Androjde Makaveli
Androjde Makaveli 12 dni temu
Ale sciema dla baranow 🐐🐐🐐🐐🐐🐐🐐🐐🐐🐐🐐🐐🐐🐐🐐 Gdzie niby jest to ladowanie w ktorej minucie?
Nek96
Nek96 9 dni temu
plpost.info/chat/mcndnYSazmp_ppw/wideo.html
Olasek
Olasek 12 dni temu
jest na twojej głowie to lądowanie ...oni lądują na głowie barana.
Maark Kaamil
Maark Kaamil 12 dni temu
Astrofaza pytanie w jaki sposób ochronili elektronikę elektrykę podzespoły w czasie lotu przed niszczącym promieniowaniem kosmicznym?
Marry Janee
Marry Janee 12 dni temu
To jest HOLLYWOOD ludzie wy w to wierzycie naprawde??
Marry Janee
Marry Janee 11 dni temu
Płaski to masz umysł nic na ten temat nie pisałem
Olasek
Olasek 11 dni temu
Jaka temperatura w Moskwie?
Joanna D.
Joanna D. 11 dni temu
Da da Wania. Zemla toże plaska😁
Janusz Chorwat
Janusz Chorwat 12 dni temu
To bardzo droga zabawa, jak na przedsięwzięcie dla jednej czołowej, agencji kosmicznej, choćby NASA. Wszystko rozbija się o budżet. Naukowcy NASA mogą planować i obiecywać złote góry i wszystkie cuda świata, a i tak Kongres decyduje, na ile to opłacalne i jaki szybki zysk z tego, chodzi też o bezpieczeństwo takich 7 -mio miesięcznych lotów w jedną jak i drugą stronę, zaopatrzenie logistyczne i zapewnienie jak największej autonomii i niezależności w trybach serwisowo-naprawczych. To bilionowe koszta i nakłady na wiele pokoleń. Początek jakiejkolwiek eksploracji przypuszczalnie zaczną wyspecjalizowane androidy. To najbezpieczniejsze rozwiązanie. Ale puki 1gram wyniesienia na orbitę czegokolwiek, kosztuje wiele tysięcy dolarów, możemy sobie tylko pomarzyć. To pokolenie z resztą nie ma woli walki o byt i jest słabe psychicznie w ekstremalnych sytuacjach i warunkach. Złoto jest tylko dla twardych i zuchwałych, gotowych na poświęcenia...i tu raczej prędzej tam będą Chińczycy niż Amerykanie czy Europejczycy. Prą do przodu i za ciosem... i w wielu dziedzinach wyprzedzają już resztę świata w technologii robotycznej.
Dodge 92
Dodge 92 12 dni temu
O jakim kosmosie wy mowicie. Te wszystkie propagandy sluza tylko do pozyskania funduszy. Podobno ta kreca na wyspie Davos.
z tego co wiem
z tego co wiem 12 dni temu
to mi się podoba www.touchofart.eu/Marianna-Wloka/mwlo9-Uliczka-noca/ www.gallerystore.pl/malarstwo-akrylowe/urszula-poposka/pejzaz-zimny i to www.gallerystore.pl/joanna-rzeznik-2 www.gallerystore.pl/grafika-rysunek/marcin-waska/miasteczko
Ma Ka
Ma Ka 12 dni temu
Nie zapraszaj pisdzielców tylko prawdziwych pasjonatów astronomii !
Zyziek
Zyziek 12 dni temu
mnie to bawi że ktoś serio mysli ze to poleciało i wyladowalo. wszystko jeden wielki wałek miliardy $ zarobione :D
Maciej Cholewa
Maciej Cholewa 9 dni temu
Mnie za to bawi iż ani jedna osoba, którą twierdzi iż to fejk nie jest inżynierem albo naukowcem, daje to do myślenia;)
Prezes
Prezes 12 dni temu
1:53:30
Paweł Lopii
Paweł Lopii 12 dni temu
Ej mam pytanie ,widziałem te 2 zdjęcia czemu w dzisiejszych czasach maja taka tragiczna jakość zdjęć nie mogli zrobić zdjęcia z kolorem i chociaż HD?Czy to nie jest takie proste ?
Paweł Lopii
Paweł Lopii 11 dni temu
Aha, no przecież wymiana informacji mars ziemia to dość długo, ma to sens jeśli nie ma możliwości kontroli misji w czasie zeczywistym🙂dzięki za odp
Bla, bla, bla
Bla, bla, bla 12 dni temu
Są już zdjęcia w kolorze, w lepszej jakości. Te pierwsze były po prostu robione inną kamerą (zgaduję że po to, by takie w gorszej jakości zostały szybciej zostały przesłane by od razu było wiadomo czy wszystko w porządkh)
Jacek Musztarda
Jacek Musztarda 12 dni temu
a barany łykają xd
Nek96
Nek96 9 dni temu
plpost.info/chat/mcndnYSazmp_ppw/wideo.html To tez fake?
Czyste Serce
Czyste Serce 10 dni temu
Dokładnie . Przecież to fake
Voolcan
Voolcan 12 dni temu
Kierowca samochodu który Musk wysłał w kosmos miał dziwny pas na sobie. Mars nie jest bezpieczny.
dob
dob 12 dni temu
Przeciez nasa filmowała to na grenlandii
Olasek
Olasek 12 dni temu
żeby pokój filmować musieli to robić aż na Grenlandii, wymyśl coś lepszego, kiepsko ci idzie.
pan kiełbasa
pan kiełbasa 12 dni temu
1:46:04 jakby ktoś chciał zobaczyć wchodzenie w atfosmere
Androjde Makaveli
Androjde Makaveli 12 dni temu
Przeciez to symulacja komputerowa,tam nic nie widac 😂
Paweł
Paweł 12 dni temu
Więcej reklam się nie dało ? Co tak mało :/
Bla, bla, bla
Bla, bla, bla 12 dni temu
1 na 15 minut - aby na pewno to aż tak często?
sylwek ponszczak
sylwek ponszczak 12 dni temu
Zajebista dyskusja, pozdro wszystkim.
iczkimer
iczkimer 12 dni temu
Kiedyś prawie dałem się na to nabrać. Że ,,Technologie kosmiczne mają później wiele nowatorskich zastosowań ,, - czego ? Kto na tym korzysta - my ?? Technologia spod znaku swastyki. Mówicie 2000000000 Usd ? To 2miliardy posiłków.
Morris Brown
Morris Brown 12 dni temu
Ciekawe w jakim stanie USA kręcili te pseudo lądowanie na Marsie ??
Olasek
Olasek 12 dni temu
A w jakim stanie myślisz jest ten pokój pseudo intelektualisto?
Tom Ku
Tom Ku 12 dni temu
Przyjmuję zakłady co będzie pierwsze - człowiek na marsie czy internet pozwalający na stream bez lagów? :D
Frank Martin
Frank Martin 12 dni temu
Bog stwirzyl nam Ziemie abysmy tutaj zyli a nie po innych Marsach biegali..to nie skobczy sie dobrze
LGFT1986
LGFT1986 12 dni temu
I gdzie te ładowanie????? Zrobili grafikę na kompie i się jarają takie zdj to mogę też wam porobić na pustyni
Tukany na Tropie
Tukany na Tropie 12 dni temu
No Zakochałem Się w Pani Annie!
Top3
Top3 12 dni temu
*PERSEVERANCE - MISSÃO MARS 2020 - 3 INDÍCIOS DE VIDA FORA DO PLANETA TERRA* : plpost.info/chat/yNayY3XTqq-kpYY/wideo.html
Niewierze w religie
Niewierze w religie 12 dni temu
Ten łazik kosztuje 2 miliardy??? Chyba ich pogięło!? Ja bym zrobił taki łazik za 100 tysięcy złotych. Przerobił bym starego poloneza ze szrotu. Miał by on 4 koła na mocnych dość długich wystających sprężynach pod kontem 45 stopni żeby był stabilny i dobrze trzymał równowagę. Napakował bym do środka różnych urządzeń badawczych z wyprzedaży. Miałby też pełno kamer. Kamery są niedrogie można kupić na Allegeo. Miał by też dwie robotyczne ręce które mogły by brać z łazika różne narzędzia i wykonywały by przy ich pomocy różne czynności. Jedna ręka mgła by na przykład wziąć wiertarkę i wiercić jakieś otwory i robić próbki a druga ręka mogła by te próbki chować do bagażnika. Ręce mogły by też w razie potrzeby być wysuwane tak jak u Inspektora Gadżeta. Jeśli by ten samochód najechał na przykład na jakiś skośny nierówny grunt i by się przewrócił to te ręce mogły by się wyciągnąć i z powrotem ustawić go na 4 koła. NIECH NASA ŻAŁUJE ŻE MNIE NIE ZATRUDNIŁO DO ZROBIENIA TEGO JEŻDZIKA. Tacy z nich mądrale a nie umieją nawet zrobić kamery żeby nadawała obraz z łazika na żywo 24/h. Oczywiście z odpowiednim opóźnieniem ze względu na odległość.
Olasek
Olasek 12 dni temu
NASA nie żałuje ze ciebie nie ma, maja lepszych specjalistów, ty natomiast spróbuj się sprzedać Chinom, Rosji czy Europie, jak narazie oni maja same problemy z lądowaniem na Marsie, co prawda Chiny będą próbowały za kilka miesięcy i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Bla, bla, bla
Bla, bla, bla 12 dni temu
Proszę bardzo, są zawody łazików ERC. Możesz próbować
greghostor
greghostor 12 dni temu
STOI? , żeby mi tak ustał do skał i piachu, mamy to. Nie poszło z planem bo nie stoi
Supernova174
Supernova174 12 dni temu
udało sie
Sebastian
Sebastian 12 dni temu
Jak to możliwe, ze tak szybko dotarło zdjęcie z Marsa?
Olasek
Olasek 12 dni temu
dla niektórych za wolno a dla innych za szybko, jak tu dogodzić?
Wojtek Michalski
Wojtek Michalski 12 dni temu
Bajki do księżyca nie mogą dolecieć hamerykanie
JokeR
JokeR 12 dni temu
No to teraz Polska wysyła swojego łazika,myślę że przeszedł wszystkie testy aby go wystrzelić na Marsa "Jarosław 1"
jan kowalski
jan kowalski 12 dni temu
Georadar kobieto sluzy do wykrywania zloz w w podlozu,czyli wody,gazu,ropy.Tylko nalezy robic odwierty uzywajac tego,wy wciskacie ludziom ciemnote nic po za tym.Zekomo byli ludzie na ksiezycu i cisz z czego sie sklada.Prawdziwy film z ladowania na ksiezycu mozna zawsze obejzec jako atrape w studio tak wygladalo ladowanie.
Patryk
Patryk 12 dni temu
Ojj Ania moje słabe serce...
jan kowalski
jan kowalski 12 dni temu
To co wam tutaj opowiadaja to jakas paranoja,na Marsie beda badac atmosfere mineraly a na planetach odleglych o lata swietlne juz wiedza jaka jest temperatura,sklad takiej planety.Czyli glupota miala skrzydla frowala by jak golebica.
Olasek
Olasek 12 dni temu
@jan kowalski tego bełkotu trudno czytać, znajdź sobie szersze pole do popisu, stan na rogu ulicy i wrzeszcz swoje tezy może złotówkę ci ktoś da.
jan kowalski
jan kowalski 12 dni temu
@Olasek Zapytaj geologa zeby znac slkod danej planety nalezy wywiercic otwor na kilkadziesiat metrow zalozyc ladunek spowodowac wybuch i wtedy georadar pokazuje czy woda czy gaz lub cos innego na glebokosci kilkudziesieciu km.To co podaja to by podjarac ciemnote,bo do dzis dnia sie glowia kto zbudowal piramidy z taka dokladnoscia,bo z naszymi urzadzeniami nie bardzo idzie to zrobic co do odchylki w mm.
jan kowalski
jan kowalski 12 dni temu
@Olasek Czlowieku to dowodzi ze we wszystko wierzysz obejrzyj film jak ladowano na ksiezycu w studio na ziemi gdze byly krecone ujecia.Chyba ze to cie satysfakcjonuje wciskanie ciemnoty.Ostatnio sie wypowiadal o planecie odleglej o 13miliardow lat jaka jest to paranoja,chyba ze jestes tak mlodym ze w twojej glowie idzie wszystko upchnac.
Olasek
Olasek 12 dni temu
głupota twoja tez ma skrzydła ...
Mati
Mati 12 dni temu
Mars jest aż tak mały że horyzont na zdjęciu zrobionym przez tego łazika jest tak wygięty? Tak z niewiedzy pytam.
Olasek
Olasek 12 dni temu
dobrze chociaż ze się przyznajesz do niewiedzy, tak, zdjęcie robione bardzo szerokokątnym obiektywem stad wygięcie. Zapytaj każdego fotografa...
Mateusz
Mateusz 12 dni temu
Nie no po co została zdjęcia godzina z liva przecież transmisja trwała koło 4 godzin
Astrofaza
Astrofaza 12 dni temu
Bo ostatnia godzina to była plansza końcowa
Marcin Gluziński
Marcin Gluziński 12 dni temu
@Astrofaza: Mam pytanie które mnie nurtuje, odpowiedź jest niby oczywista, ale nie do końca. Pytanie brzmi: Czy można zakupić legalnie działkę na Marsie (czy jakiejkolwiek innej planecie lub satelicie)? - W 1967 roku kraje ONZ podpisały The Outer Space Treaty, który zakazywał państwom posiadania ciał niebieskich. (ALE NIE zakazywał ludziom czy firmom posiadania ciał niebieskich). W związku z tym ciekaw jestem czy prawo własności do działki nabytej np. przez buymars.com/ będzie jakkolwiek respektowane przez prawo ziemskie. Dodam, że sporo znanych osobistości dokonało takiego zakupu..m.in. 3 Prezydentów USA. Ciekawe zagadnienie, szczególnie biorąc pod uwagę obecny początek wyścigu w kosmos.
Olasek
Olasek 12 dni temu
chyba troszkę za poważnie traktujesz to co od początku było żartem ...
Astrofaza
Astrofaza 12 dni temu
Mysle, że to kwestia przerzucania się paragrafami przez prawników niczym magowie czarami. Ale prawda jest taka, że nabywając ją nie byłoby nikogo kto wyegzekwowałby na miejscu zakaz przejęcia jej przez kogoś kto już tam wylądował. Gdyby Musk postanowił coś tam postawić, to nie mamy Panskiego płaszcza ;)
Kwachu 96%
Kwachu 96% 12 dni temu
Czy wiadomo jak wygląda ukształowanie powieszni marsa, czy można mówić o czymś w typie ziemskich kontynentów, gór, nizin (nielicząc krateów) ?
Anna Losiak
Anna Losiak 12 dni temu
jak napiasal olasek, sa dostepne bardzo dokladne zdjecia marsa (wiekszosc w rozdzielczosci 6m na pixel) a w niektorych miejscach nawet 30cm na pixel. można niektore za darmo pooglądać na ściągalnej na komputer wersji programu Google Earth. kontynentow nie ma - do tego trzeba płyt tektonicznych, ktorych na marsie brak. :-)
Olasek
Olasek 12 dni temu
Tak, istnieje bardzo szczegółowa mapa całej planety z dużymi detalami, wiadomo gdzie wydmy, piach, skaly, góry, itp.
Przemek
Przemek 12 dni temu
Hmmm, no to jak po takim uderzeniu asteroidy Warszawa będzie sięgać do Krakowa to będzie to chyba największy boooooooom gospodarczy na świecie!
Kaqu
Kaqu 12 dni temu
Pani Ania niczym Kaya Scodelario w dobrej produkcji filmowej i to kosmicznej na livie :)
net POINT
net POINT 12 dni temu
czy ktos moze podac wreszcie miejsce gdzie mozna obejrzeć realny film z lądowania a nie wizualizacje ? Ilekroc szukam czegos na temat Marsa trafiam na mnostwo materialow przedstawiajacych jakies wizualizacje wyrezyserowane w studiach graficznych nasa, nikt nie oznacza co jest realnym filmem a co wizualizacja
Anna Losiak
Anna Losiak 12 dni temu
trzeba poczekac az przejdzie transmisja. filmy wymagaja przeslania bardzo dużej ilości danych.
Olasek
Olasek 12 dni temu
wbij sobie gumowym młotkiem do głowy ze nie ma możliwości przesyłania tak szybko filmów (ani nawet zdjęć) na ta odległość w czasie rzeczywistym, już są pojedyncze kolorowe zdjęcia i to wszystko. Film z lądowania (wykonany przez pokładowe kamery) w końcu będzie tak jak to było z łazika Curiosity ale to zabierze kilka miesięcy zanim taka ilość danych będzie przysłana. Tam nie ma szybkiego internetu ...
Marcin Marcin
Marcin Marcin 12 dni temu
Podobno ekipa, która kręciła lądowanie, jeszcze nie wróciła na Ziemię.
Krynyy New
Krynyy New 12 dni temu
W końcu wysyłanie łazików i w krótce ludzi w kosmos to przełom ludzkości. Czy kraje nie powinny pracować razem? Czy kraje nie powinny razem zbierać pieniądze i pracować nad rzeczami dotyczącymi kosmosu? Ludzie mieszkają na jednej planecie a jest ogrom planet nie zamieszkanych i może zamieszkanych. Jak tak dalej będzie to naprawdę kiedyś będą wojny planetarne jak w filmie StarWars. Żeby Chiny pracowały razem na pewno już byśmy budowali laboratorium na Marsie. A wątpię że nie ma planet z bogatą roślinnością.
Olasek
Olasek 12 dni temu
NASA pracuje w wielu przypadkach z europejska ESA, następna misja zaplanowana jest z większym udziałem ESA, niestety Chiny, ESA to nie są całkowicie równi partnerzy dla NASA, na takim Marsie zupełnie jeszcze się nie sprawdzili, wiemy ze europejska próba lądowania skończyła się fiaskiem wiec NASA słusznie jest ostrożna.
Mc Bg
Mc Bg 12 dni temu
naukoFcy z wirusikiem na Ziemi nie są w stanie sobie poradzić, a miliardy na zabawy na Marsie trwonią...
Mc Bg
Mc Bg 12 dni temu
@Olasek kiedyś też byłem takim gorliwym entuzjastą rozwoju.. Życzę powodzenia. Polecam książkę "Tech" Jana Białka
Olasek
Olasek 12 dni temu
i bardzo dobrze ze trwonią, chociaż tu jest dobra zabawa i to ciagle kosztuje ułamki jednego procenta co taki wirusem kosztuje.
Kamil Pietrzyk
Kamil Pietrzyk 12 dni temu
Jedna rzecz mnie zastanawia, jednym z celów misji jest odnalezienie technologii przerabiania dwutlenku węgla z atmosfery w tlen. I teraz hmm... Jak by istniała taka technologia to czy nie byłaby ona rozwiązaniem problemu z efektem cieplarnianym? 🤔🤔
Anna Losiak
Anna Losiak 12 dni temu
znamy sporo sposobów na więzienie CO2, problem z tym zeby to było skalowalne wydajne i opłacalne. ten konkretny proces na marsie będzie (prawdopodobnie) dzialac bo tam atmosfera to głównie CO2, no i tlenu trzeba bedzie wyprodukowac ograniczone ilosci.
Jake Rose
Jake Rose 12 dni temu
1:52:00 Curiosity nie lądowało przy pomocy skycrainu.
Olasek
Olasek 12 dni temu
????? O to chodzi ze lądowało ....
SASQACZ2424
SASQACZ2424 13 dni temu
Mam pytanie z jaką prędkością łazik leciał na marsa ile km na godzinę
Olasek
Olasek 12 dni temu
Około 90 tys km/g
Perun CZ
Perun CZ 12 dni temu
Moja stara piła leży w piwnicy. Moja stara piła, leży w piwnicy. Polecam znaki interpunkcyjne, fajna sprawa, uczą tego w podstawówce.
Robert Dański
Robert Dański 13 dni temu
Ania, piękna, inteligentna i wymiata.
Hubert Szadurski
Hubert Szadurski 12 dni temu
Jak to Polki mają w zwyczaju ;)
NtA
NtA 12 dni temu
Zgadza się 😀
Zdybek
Zdybek 13 dni temu
Pokazali jakieś mordy a ten tytuł to kłamstwo
Żaba TV
Żaba TV 13 dni temu
Ta animacja komputerowa, to miało być te lądowanie na żywo? Nie ma sensu tego oglądać, nie ma tu zarejestrowanego żadnego lądowania, Takie to troszkę śmieszne. Ruski poleciały w kosmos to NASA zrobiła animacje jak lądują na księżycu. Teraz Chińczyki wylądowały na księżycu, to NASA zrobiła animację jak ich sprzęt ląduje na Marsie. Im więcej NASA chwali się swoimi osiągnięciami tym bardziej w je wątpię.
Żaba TV
Żaba TV 11 dni temu
@Astrofaza Piszecie, że będzie transmisja lądowania łazika na żywo, a teraz twierdzisz, że nie da się przesłać obrazu w czasie rzeczywistym:) Cała NASA... zbiór inżynierków budujących ulepszone instrumenty pomiarowe, które zostały wynalezione wieki temu przez wybitnych naukowców. Ale oni są zajebiści
Olasek
Olasek 12 dni temu
Towarzyszu a Ziemia jest płaska oczywiście, chyba sam jesteś animacją komputerową....
Astrofaza
Astrofaza 13 dni temu
Rozwiązanie jest prostsze. Nie ma technologii, żeby przesłać film z Marsa w czasie rzeczywistym . Gdyby mieli ściemniać to zrobiliby takie CGI, że mucha nie siada ;)
Tunes Bones
Tunes Bones 13 dni temu
jeśli odkryją że było tam życie to każda religia na świecie upada od tak pyk ❗✌️
Deus_V00lt
Deus_V00lt 13 dni temu
Kurde nawet mi powiadomienie nie przyszło
tolek banan
tolek banan 13 dni temu
Każdy z gosci jest specjalista w swojej waskiej dziedzinie ale nikt nie ogarnia całości tematu nawet w stopniu podstawowym.Wypowiedzi uczestników na tematy spoza ich waskiej specjalizacji sa zenujace..Po pracownikach naukowych spodziewałbym się czegoś więcej.
maras xxx
maras xxx 13 dni temu
popraw sobie szelki...
Ireneusz Pałac
Ireneusz Pałac 13 dni temu
Super transmisja, dzięki wielkie! Mega dobrze było tego tutaj słuchać i oglądać. Zdecydowanie najlepszy popularnonaukowy polski kanał na YT. A do Piorta: już od tak dawna oglądam Astrofaze, że mam wrażenie jakbyśmy się już znali osobiście co najmniej pięć lat. Cho na bro, Bro!
👍
👍 13 dni temu
.
Anna Losiak
Anna Losiak 13 dni temu
Jeżeli ktoś ma jakieś pytania o geologii planetarnej - to dajcie znać :)
qwertyuiop10101988
qwertyuiop10101988 11 dni temu
@Anna Losiak komentarze podczas transmisji sugerowały jednak coś innego ;) Co do tematów to niestety nie mam ambitnych wyzwań, jestem w tej kwestii zielony. Może coś dla początkujących? :) Wiem, że takie przedsięwzięcie zajmuje sporo czasu, ale przydałaby się jakaś ciekawa audycja do posłuchania przed snem. Wszędzie teraz tylko wirusy i wirusy.
Anna Losiak
Anna Losiak 11 dni temu
@qwertyuiop10101988 Gwiazdą audycji jest tylko i wyłącznie Percy :P Na youtubie jest kilka moich wykładów na różne tematy geologiczne i geograficzne (polinkowane na moim youtubowym profilu). Ale może się kiedyś wreszcie wezmę do bardziej częstego nadawania :) Jakieś sugestie tematów które powinnam poruszyć? :)
qwertyuiop10101988
qwertyuiop10101988 12 dni temu
Gwiazda audycji :) Gratuluję wiedzy oraz osiągnięć naukowych. Czy myślała Pani nad wykładami online?
Luki zdzichu
Luki zdzichu 12 dni temu
@Ireneusz Pałac niedość że sympatyczna to i ładna i mądra, a jak się uśmiecha to choćby największe głupoty mówiła wszyscy uwierzą ;P
Ireneusz Pałac
Ireneusz Pałac 13 dni temu
całkiem sympatyczna ta pani geolog
Maciej Kisiel
Maciej Kisiel 13 dni temu
Oglądaliśmy z całą rodziną. Dzięki za transmisję 🙂
Jacek Musztarda
Jacek Musztarda 12 dni temu
baranki boże
Olasek
Olasek 12 dni temu
Całą rodziną!! 👍
Marcinos
Marcinos 13 dni temu
Pani Ania bardzo kompetentna, miła, ciekawa i zabawna osoba.
Damian Pankiewicz
Damian Pankiewicz 5 dni temu
@FuFu Ja nie twierdze, ze dziewczyna nie ma wiedzy, absolutnie nie kwestionuje jej wiedzy, bo pewnie ja ma. To jednak, ze sie ma wiedzę a to, ze te wiedzę umie sie przekazac to dwie różne rzeczy. Do tego mozna sprowadzić sens mojej wypowiedzi. Z tą przypadkową pasjonatka tez tak nie sądzę- irytacja to jedno, za daleko wysunięte z tego wnioski to drugie 😉.
FuFu
FuFu 9 dni temu
@Damian Pankiewicz Ma się wrażenie, że to jakaś losowa pasjonatka tematu, a nie doktor
FuFu
FuFu 9 dni temu
@Damian Pankiewicz Prawda. A tytuł doktora jest
Damian Pankiewicz
Damian Pankiewicz 11 dni temu
Miła i zabawna osoba tak, co do reszty sie nie zgodzę. Przez pół nagrania jej nie było, jak sie pojawila to narzuciła 2 dziwne dygresje, dot. bombardowania Marsa i Starlinku zakrywającego asteroidy. Co by nie powiedzieć, parcie na szkło miała duże, szkoda ze nie miała nic merytorycznie ciekawego do powiedzenia, częściej niestety była zwyczajnie irytująca...
TheKamaveli
TheKamaveli 13 dni temu
Pani planetolog, nie planetolożka. Pani geolog, nie geolożka. Nie ulegajmy skrajnie lewicowemu przekazowi. Nikt Paniom nie ujmuje używając poprawnej odmiany w rodzaju męskim. "Ożek" się używa tylko w tabloidach i wśród skrajnych społeczności. W takim programie jak ten górę powinna brać nauka a nie populizm i walka o pseudo-równouprawnienie (jakby końcówki miały tu cokolwiek do rzeczy). Więcej odmian może tylko jeszcze bardziej zagmatwać nasz język, który już jest niepotrzebnie skomplikowany. Poza tym dobra robota i nieporównywalnie poważniejsza dyskusja niż np. live z Centrum Nauki Kopernika.
Kawaler Wiśniowy
Kawaler Wiśniowy 11 dni temu
Astrofaza krzyczy mam prezent od widzki 🤣😂🤣
Anna Losiak
Anna Losiak 12 dni temu
XD
Don
Don 13 dni temu
Grodzisk Mazowiecki i wszystko jasne ;)
Don
Don 12 dni temu
@Zgutkowo ja sąsiad z dawniejszych czasów... ale przekrój Grodziska było widać we wszelakich klubach od Słona po 3klub ;)
Zgutkowo
Zgutkowo 12 dni temu
Widzę sami swoi 😁
Michal Nowak
Michal Nowak 13 dni temu
Ten cymbał z 1:55:05 nie zepsuł Ci transmisji za lokowanie produktu ? 😐
lukas eyewitness
lukas eyewitness 12 dni temu
to był ukryty przekaz dla widzów, że właśnie publicznie robi dwujeczkę :)
WATCH LIVE: NASA's Perseverance rover landing on Mars
3:52:10
ZBUKU x DUDEK P56 x RYJEK - ANTYSYSTEM (prod. RX)
2:40
Niebieskie kocie oko | Julia Kostera x Pieczonka
24:55
Magdalena Pieczonka
wyświetleń 78K
PREMIERA MIRACULOUS SEZON 4! Odcinek 1 - Monster Fu
6:02
Prof.  Krzysztof Meissner „Przyszłość Wszechświata”
1:56:05
Uniwersytet Warszawski
wyświetleń 3,1M
Mission Control Live: NASA Lands Perseverance Mars Rover (360 video)
2:18:36
NASA Jet Propulsion Laboratory
wyświetleń 2,3M
The Insane Engineering of the Perseverance Rover
19:42
Real Engineering
wyświetleń 3,6M
Człowiek na Marsie
1:03:36
Nauka. To Lubię
wyświetleń 28K
Following General Relativity - Astronarium #91
23:17
Astronomia w Twoim domu - Dźwięki kosmosu
1:21:20
Sci-Fi Short Film “FTL" | DUST
14:43
ZBUKU x DUDEK P56 x RYJEK - ANTYSYSTEM (prod. RX)
2:40
Niebieskie kocie oko | Julia Kostera x Pieczonka
24:55
Magdalena Pieczonka
wyświetleń 78K
PREMIERA MIRACULOUS SEZON 4! Odcinek 1 - Monster Fu
6:02
САМЫЙ ХУДШИЙ Samsung
16:17
itpedia
wyświetleń 1,2M
16 Personalities in a Group Project
3:57
Frank James
wyświetleń 132K
Why Robots That Bend Are Better
10:42
Veritasium
wyświetleń 2,3M
amazon.pl to wielka PORAŻKA
9:18
TechnoStrefa
wyświetleń 29K
The WORST Fan Ever
31:53
CreepShow Art
wyświetleń 172K
NAJDZIWNIEJSZE filmowe gadżety promocyjne
12:59