Zapadł wyrok na LPG?

  wyświetleń 360,660

MotoPRawda

2 miesięcy temu

Nikną szansę na wjazd do stref czystego transportu dla starszych aut z instalacją LPG. Padniecie, gdy usłyszycie, kto torpedował ten pomysł!

A tak przy okazji.... Od 5 grudnia nie ma obowiązku posiadania przy sobie prawa jazdy. Ale radzę to przemyśleć. Błędów w CEPiku jest sporo, a w razie problemów, gdy okaże się, że twojego dokumentu nie ma w bazie danych, policjant może nakazać odholować auto na twój koszt i zakazać dalszej jazdy. Z cyklu miało być lepiej, wychodzi jak zwykle... Zanim zostawisz prawko jazdy w domu, lepiej zainstaluj aplikację "eobywatel" i sprawdź, czy twoje dane są w bazie. W ten sposób możesz oszczędzić sporo nerwów!

Tutaj link do państwowej aplikacji mObywatel: play.google.com/store/apps/details?id=pl.nask.mobywatel&hl=pl&gl=US
radzę zainstalować i sprawdzić, czy z waszymi danymi wszystko ok!

Komentarze
Mariusz Szadkowski
Mariusz Szadkowski Dzień temu
Samochody elektryczne w Polsce w obecnej sytuacji pliwowej tj. spalamy węgiel to paranoja po pierwsze najwięcej zanieczyszczają bo prad jest produkowany z węgla, po drugie przy zwiększającej ich ilości przyczynią się do wzrostu cen prądu dla zwykłego KowaLSKIEGO. Tak więc LPG powinno być popierane przez państwo przeciesz według Pisiorów będziemy mieć tani gaz z Ameryki i z pól naftowych Norwegii, tak więc kto robi Polaków w konia..Dzięki za filmy, tresci zawarte w nich są trafne i pokazują polską paranoje w sprawie motoryzacji.
Inwazja
Inwazja Dzień temu
Aplikacja mobywatel śledzi rozmowy telefoniczne, przy instalacji zgadzasz się na tpo :(
janusz kubicki
janusz kubicki 2 dni temu
Facet a Ty jesteś zdrowy i masz wszystkich w domu????
BRAT ISAMU
BRAT ISAMU 2 dni temu
Szumowski z radarem xD
Roman Kantorski
Roman Kantorski 3 dni temu
Proszę zapytać ekologów jak będą utylizowane baterie od elektrycznych pojazdów .
o34o
o34o 5 dni temu
Nawet jesli będą chcieli wlepic mandat to nic nie przyjmę ponieważ auto nie pokazuje mi odległości przed innym pojazdem i każdy sąd przyzna rację.
Kicia de Lodź
Kicia de Lodź 7 dni temu
Od lat zastanawiam się jakim sposobem miłość do przyrody, zdrowego życia , czystego powietrza i tym podobnych bzdetów - co dawniej było ruchem marginalnym, lansowanym przez licealistki w rozciągniętych sweterkach trafiło nie dość , że do mainstreamu "lajfstajlowego" to i do legislacji pod postacią dziesiątek uciążliwych przepisów dotyczących śmieci, kotłów grzewczych i najbardziej drażliwego tematu - transportu drogowego. Czy nie można czegoś zrobić aby wrócił stary świat ,w którym paliło się w kominku oponami i butelkami po Coca-Coli i nikogo to nie obchodziło bo było to nieodzownym składnikiem wolności obywatelskich. Wmówiono społeczeństwu ,że powinno oddać część swoich swobód w imię "wyższych racji". Tak na prawdę to władza początkowo walcząca z ekologią , oswoiła ją i wykorzystuje do wydojenia kasy ze swoich obywateli , nakręcając przy tym koniunkturę różnym korporacjom i grupom nacisku- na przykład zakaz mycia samochodów w miejscu nieprzeznaczonym- beneficjent: myjnie samochodowe... Oj bardzo pękate walizki z pieniędzmi musiały za to przejść z rak do rąk...
maqic1979
maqic1979 8 dni temu
Auta z LPG są bardziej ekologiczne niż niejedna hybryda , chyba że hybryda z LPG ;)
Leszek Dulewicz
Leszek Dulewicz 8 dni temu
Jak można być bez granic beszczelnym i swiniowayym Merkel krzyczy ekologia ekologia to niech niemcy przestaną produkować silniki spalinowe
TV1Peter
TV1Peter 8 dni temu
Ile jedt dronów oraz ile to kosztowało to nie może być tajne. To informacja publiczna!
Firsst 67
Firsst 67 8 dni temu
Wszędzie można wjeżdżać samochodem na gaz tylko W Polsce nie można. Tragedia.
Ryszard Stankiewicz
Ryszard Stankiewicz 8 dni temu
mój szwagier ma przekroczona emisję na gazie a benzyna mieści się w normach
Ryszard Stankiewicz
Ryszard Stankiewicz 8 dni temu
już 40 tyś nie 30
Łukasz Durlej
Łukasz Durlej 9 dni temu
aktywista miejski jest synonimem debila
Marian Olszanicki
Marian Olszanicki 10 dni temu
Dziękuję za całokształt. A poza tym ja i tak wożę ze sobą tak papierowe prawo jazdy, jak i dowód rejestracyjny, no i polisę. N.b. raz mi się to przydało, gdyż policja nie miała ,,zasięgu''. A ja szanuję swój czas i zdrowie, w tym psychiczne.
Arcadio Loganoff
Arcadio Loganoff 10 dni temu
Kiedyś tak myślałem i było mnie stać nawet na samochody za dwukrotnie większą kwotę niż 30 000 ale poszedłem po rozum do głowy i aktualnie dysponuje dwoma pojazdami Alfą Romeo 156 za 5000 i 5000 włożone w remont i Renault Thalia z 2000 roku za 1700 zł i 3500 włożone w remont. I nie zamierzam wydawać na samochód więcej niż 10000 zł bo 300 km Alfą to autostradzie jedzie się przyjemnie szybko i komfortowo a po mieście jeżdżenie Renoma zaletę nie musisz go nawet zamykać
Bartosz Rowinski
Bartosz Rowinski 12 dni temu
Elektrorewolucja? Przy tych cenach prądu? Żart.
A S
A S 14 dni temu
Tytuł nie odpowiada zawartości filmu
Laer
Laer 19 dni temu
Proszę pamiętać, że przy kilometrarzu "elektryka" ważna jest temperatura otoczenia. Gadałem niedawno z kierowcą inpostu, który jeździ dostawczakiem elektrycznym, to mówił, że tej zimy na pełnej bateri nie był w stanie zrobić 40 km. Także jest super! Pozdrawiam i łapka w górę wlatuje.
Wod Zu
Wod Zu 20 dni temu
Przepraszam, ale jesteśmy na znacznie wyższym etapie ROZWOJU CYWILIZACYJNEGO niż tzw Europa Zachodnia. Chyba Szanowny Pan miał na myśli rozwój gospodarczy ;)
Wiktoria W
Wiktoria W 22 dni temu
.,.MOGE WSKAZAC TYLKO DROGE,NIE DAJ SIE ZWIESC ,NIKT ZA CIEBIE I NIKOGO NIE ODDAL ZYCIA ,TAK SAMO JAK NIKT ZA CIEBIE NIE ZYJE TO TY DOSWIADCZASZ I ZYJESZ JESLI ZAWINISZ TO CO KTOS MA PONIESC KARE ZA CIEBIE POMYSL.MASZ W SOBIE STWORCE CZY KIEDYKOLWIEK POMYSLALES O TYM,PODZIEKOJ SOBIE POKOCHAJ SIEBIE STWORCE W SOBIE DUCHA KTORYM JESTES I SWEMY CIALU -SWIATYNI DUCHA,DOPUKI ZYJESZ MOZESZ TO ZROBIC .NIE CZEKAJ AZ NAD TWOJA MOGILA TE SLOWA ZOSTANA WYPOWIEDZIANE ,,TWOJE CIALO BYLO SWIATYNIA DUCHA.EDUKOJ SIE PROSZE .NIE PROS OBRAZU MATKA JEST TYLKO JEDNA DLA WZYSTKICH TO NASZA UKOCHANA MATKA ZIEMIA CHRONI NAS KARMI I UBIERA ,DUCH ISKRA DUSZA TO DAR STWORCY ,JESTESMY JEDNOSCIA DUCHA I CIALA -JESTESMY ZYCIEM ,ZYJEMY BY DOSWIADCZAC MILOSCI RADOSCI WSZYSTKIEGO JESTES POTEZNY NASZE MOCE DZIECI STWORCY SA USPIONE PRZEZ GADY ,WYJDZ NA PODWORKO SKIERUJ WZROK NA MALA CHMURKE I W MYSLACH POPROS JA DUCH DZIECKO STWORCY W TYM CUDOWNYM CIELE DARZE MEJ UKOCHANEJ MATKI ZIEMI PROSZE CIE CHMURKO ROZPLYN SIE SKONCENTRUJ SIE TO JEST ENERGIA SERCA PRUBOJ TO POSTEPUJE WOLNE NA POCZATKU ,MOZEMY PRZENOSIC GORY ALE POZNAJ KIM JESTES W CO UWIERZYSZ TO DOSTANIESZ JEZELI UWIERZYSZ W RAKA BO KTOS CI POWIE TO BEDZIESZ GO MIAL ,PROSCIE A BEDZIE WAM DANE EDUKOJ SIE TA WIEDZA JEST BEZCENNA W CIEMNYM POMIESZCZENIU ZAMKNIJ OCZY DOCISNJ POWIEKI DLUZEJ SWIATLOSC KTORA ZOBACZYSZ TO SWIATLOSC DUSZY ISKRY ,JESTESMY SWIATLOSCIA STWORCY SZYKASZ PRAWDY TU JA ZNAJDZIESZ KANAL NWK24 PORTAL INFORMACYJNY -ROZMOWY Z ISTOTA ,PATRZ LINKI POD FILMIKAMI , KANAL ,,LOVELIFE,, ISTOTNE UJAWNIENIE ,ZROZUMIESZ JAK WSPANIALA ISTOTA JESTES ,CO SIE TERAZ DZIEJE, CIERPLIWOSC WSKAZANA ,PRAWDA NAS WYZWOLI ,NIE SADZ BO I TY BEDZIESZ SADZONA POZDRAWIAM
Booorrrsuk Czarny
Booorrrsuk Czarny 23 dni temu
Ja się pytam? a po jakiego grzyba mamy się dostosowywać w kółko do tych absurdalnych przepisów, nakazów zakazów? ja nie zamierzam.. jak większość ludzie je zignoruje to znikną w oparach przeszłości..
MrHiuppo
MrHiuppo 24 dni temu
Powiedzmy sobie szczerze - LPG i benzyna to jest pojazd hybrydowy.
Jerzy Szmaj
Jerzy Szmaj 26 dni temu
Dobra... ale po obejrzeniu całego filmu nadal nie wiem co skłoniło autora do nadania takiego a nie innego tytułu.... Inaczej by nie obejrzeli? No i gdzie jest odpowiedź? Jaki zapadł wyrok - bo nie usłyszałem, nie zobaczyłem :( :( :(
MotoPRawda
MotoPRawda 26 dni temu
Była możliwość ożywić branże na 5 minut przed zgonem. Teraz już nie ma. Za 5 lat większość zakładów LPG padnie. Nie będzie na co zakładać ani po co. Tak byłby sens żeby obejść przepisy. Będzie o tym osobny odcinek.
Romuald Kulesza
Romuald Kulesza 26 dni temu
Drogi kolego, Polak może i kupiłby sobie elektryka, tylko gdzie go ma naładować. W Norwegii na jednej stacji przy A6 jest 40 miejsc do ładowania, obok jest Mac.... Ma swoje z 8 miejsc. W Warszawie niema chyba tyle stacji a podejrzewam że i w województwie. Więc o czym tu mówić. Najpierw zbudujmy infrastrukturę potem obniżmy cenę produ do normalnego poziomu na szybkim ładowaniu. A potem zachęcajmy do kupowania elektryków. Bo na razie zostają nam hulajnogi i rowery. Pozdrawiam widz.
manioko80
manioko80 27 dni temu
Tak jest gadane, że nie trzeba już mieć prawka i dowodu rejestracyjnego przy sobie jak by to zajmowało cały bagażnik. Naprawdę nie wiem gdzie jest problem żeby ów dokumenty zabierać bo jak się zapomni raz na miesiąc albo 2 to nie jest zaraz katastrofa.
Dominik Malanek
Dominik Malanek 27 dni temu
Na chwilę obecną w Polsce "elektryki" niesą ani trochę autami ECO ponieważ jeżdżą napędzane węglem ( prąd w Polsce w większości mamy z spalania węgla ) a koszt przejechania 100km jest większy niż koszt 100km konwencialnego silnika spalinowego. Opłacalność i ekologia jest tylko dla szczęśliwych posiadaczy własnych źródeł EKO energii
baca350
baca350 29 dni temu
Jak zostawię prawo jazdy w domu to wezmę ze sobą ksero tegoż dowodu. W aucie w sprytnym miejscu. Dow rej. też.
Mariusz Koreywo
Mariusz Koreywo 29 dni temu
Konie i karoce to nasza przyszłość....
Dariusz Mular
Dariusz Mular 29 dni temu
Po co ten klickbajtowy tytuł ? dalej jeżdżę za pół ceny na LPG i nic więcej się nie zmieniło...
Janosch Jarmolinski
Janosch Jarmolinski Miesiąc temu
Only Poland ..!
Piotr P
Piotr P Miesiąc temu
Audi A3 to segment premium? I ten klikbajtowy tytuł.🤦‍♂️
robert chleb
robert chleb Miesiąc temu
o ile mnie pamięć nie myli to lotów vlos nie zgłasza się
Robert Rojanek
Robert Rojanek Miesiąc temu
Pojazd opodatkowany w Warszawie eksploatowany jest gdzie indziej. Nawet złomowany będzie poza Warszawą... Czy to jest poprawnie Panie Pawle?
Studio Cam
Studio Cam Miesiąc temu
Jak masz tyle innej roboty, to bez łaski
Jerzy Wach
Jerzy Wach Miesiąc temu
Paliwem Alternatywnym jest CNG i LNG.
Miko 00
Miko 00 Miesiąc temu
7:32 "includes LPG, natural gas and ethanol vehicles"
XTG 7
XTG 7 Miesiąc temu
👍👍👍👍👍
Apostol Asparuhov
Apostol Asparuhov Miesiąc temu
Panie! Pan nie nadaje się na posła! Jesteś, Pan, za mądry!
L Urraken
L Urraken Miesiąc temu
W Toruniu na starówkę można wjechać pojazdem elektrycznym, hybrydą oraz pojazdem z INSTALACJA CNG. Z LPG już nie można. U nas w Toruniu CNG mają tylko autobusy MZK ale te przekraczają masę i im wjechać nie wolno. Czy ustawa przeszła, nie wiem ale u nas w "Rydzykowie" różne rzeczy się zdarzają,
Sławomir S
Sławomir S Miesiąc temu
Będę popierał ekologię jak mnie będzie na nią starć.
Jerzy Jarzebski
Jerzy Jarzebski Miesiąc temu
Zadufany bubek
marcin repschlager
marcin repschlager Miesiąc temu
To jak masz ważniejsze rzeczy niz gadanie do 38000 ludzi to ja mam co innego do ogladania
MotoPRawda
MotoPRawda Miesiąc temu
Wolny wybór. Każda chwila z dzieckiem jest dla mnie 100 razy ważniejsza niż twoje ego.
Bogdan Hariasz
Bogdan Hariasz Miesiąc temu
Zakaz korzystania z tel. komórkowego podczas przejścia przez pasy! Czy o tym zakazie mówi prawo o ruchu drogowym, bo jeśli tak to dotyczy ono kogo? Wyłącznie ludzi posiadających prawo jazdy?...
Damian Mądrawski
Damian Mądrawski Miesiąc temu
Pytanie do autora :D A co w przypadku gdy mam auto 2020r. to jak założę LPG to wjadę do miasta czy nie będę mógł?
MotoPRawda
MotoPRawda Miesiąc temu
Do miasta tak. Do strefy nie.
Marcin Kowalski
Marcin Kowalski Miesiąc temu
Dobrze a czy może Pan jednoznacznie odpowiedzieć mam Toyote z 2011 z EURO 5 czy jeśli założę LPG do tego auta to mogę czy nie mogę wjechać do strefy czystego transportu ?
Krzysztof Sadowski
Krzysztof Sadowski Miesiąc temu
A ile kosztuje jeden kilometr, między elektrykiem a spalinowego?
Witterboo
Witterboo Miesiąc temu
4:25 A można jeszcze odmówić przyjęcia mandatu...?
Raf Tar
Raf Tar Miesiąc temu
Chłop wie o czym mówi, wyciąga sensowne wnioski i jednym słowem - nie strzela z nosa. SZACUN!
Zene Gyb
Zene Gyb Miesiąc temu
Paliwo alternatywne nie znaczy czyste.
dudi11111982
dudi11111982 Miesiąc temu
Tytuł z filmem ma niewiele wspólnego
MotoPRawda
MotoPRawda Miesiąc temu
Poza tym że cała branża padnie 10 lat wcześniej.
Adam ququr
Adam ququr Miesiąc temu
No ta... rozumiem i podziwiam że policja może zmierzyć odstęp z dokładnością do 10 centymetrów.. wow! Pytanie jak ja mam to zrobić jadąc za innym pojazdem. Wysokość mandatu będzie zależeć od centymetrów? :P
Ussurin
Ussurin Miesiąc temu
Chwila, czy my przez miasto jadąc 50 mamy mieć 25m miedzy autami? Ponad 5 długości auta przerwy? Co?
Oberzyswiat
Oberzyswiat Miesiąc temu
Piękna sprawa
nitrous31
nitrous31 Miesiąc temu
Co oglądam coś o nowych przepisach, co się tu odpierdala to tylko widzę jak potężny jest lobbing państwie firmy Bandy Czworga (obecnie w rękach PiSu).
zuberson93
zuberson93 Miesiąc temu
To co mowisz to miód na moje serce. Nie dajmy sie my jako kierowcy doić na każdym kroku i rozkazywac sobie jakimi samochodami jezdzic!
Xsan TeeS
Xsan TeeS Miesiąc temu
Auta elektryczne w pl (prad produkujemy paląc wegel) nie maja sensu chyba ze ktos ma swoj garaż ze stacja dokujaca dla takiego auta i panele fotowoltaniczne i jeździ nim tylko w miescie (auta maja maly zasieg) co jest w moim zdaniem jest mega minuse.
Piotr K
Piotr K Miesiąc temu
Zdecydowanie bardziej preferuję "analogowe" prawko. Nie widzę najmniejszej potrzeby by korzystać z tych cyfrowych "udogodnień". W końcu tak wiele lat to działało.
Greg Gregowki
Greg Gregowki Miesiąc temu
W jaki sposób nr VIN może być "daną wrażliwą" ? Co tam jest takiego "wrażliwego" ? Kompletnie tego nie pojmuję KOMPLETNIE !!! (zresztą podobnie jak z nr. rej.)
Kot Morski
Kot Morski Miesiąc temu
Nie namawiaj do głupot! Zachowanie odstępu jest SŁUSZNE. Milion razy słuszniejsze niż większość ograniczeń prędkości. Milion? Bilion razy słuszniejsze, bo ograniczenia prędkości u nas są z lat 60, gdy inne były samochody.
Miko 00
Miko 00 Miesiąc temu
Masz linijke w oczach, że jadąc 100 km/h wiesz dokładnie ile to jest 50 metrów?
Oderwany od pługa # Iskra Podaj Dalej
Oderwany od pługa # Iskra Podaj Dalej Miesiąc temu
Elo kropka Zwróć uwagę na rzucanie przecinkiem na lewo i prawo kropka Tym bardziej mając tak duży kanał kropka Siła
GMPST2000
GMPST2000 Miesiąc temu
Mamy ogłoszony stan EPIDEMICZNY. Nie stan epidemii :) No ale to niczego nie zmienia :) Fajny odcinek, z lekkim sarkazmem i z dużą dawką dystansu... do siebie ;-)
Patryk S
Patryk S Miesiąc temu
gówno mnie obchodzi odległoś bo niemam czym mierzyć w samochodzie ile mam do samochod przedemną
pabllo2004
pabllo2004 Miesiąc temu
Z tymi strefami miejskimi low emission taka sama patologia jest chyba w calej EU w Uk takie same dziadostwo LONDYN to jest jakas abstrakcj ze strefami , teraz dolaczaja kolejne miasta , globalisci i lobbing ma sie w najlepsze , A nasze orły widza ze na tym bedzie kasa wiec ciagna jak debile za resztą zlodziej, jak to mówią ciagnie swój do swego
Rubin Oledowy
Rubin Oledowy Miesiąc temu
Wcale nie jest tak, że trzeba zgłaszać każdy lot dronem. To dla niekomercyjnego użytku tych urządzeń. W ogóle nie wiem skąd pomysł, że przepisy skonstruowane na potrzeby lotnictwa cywilnego mają zastosowanie do regulacji ruchu państwowych statków powietrznych a taki dron choć zapewne dostępny dla każdego w sklepie z całą pewnością takim statkiem jest. Niemniej jednak jakbym miał strzelać to takich przepisów zapewne w ogóle nie ma a jesli są to szacun za refleks. Co do wyszkolenia policjantów to sądzę, że w przypadku służb uzyskanie „prawka” na drona jest jeszcze prostszą formalnością niż w przypadku regularnych januszów więc komórkowi twórcy szokujących dokumentali powinni nasycić się widokiem jakiegoś śmiesznego świstka, który jest gwarantem profesjonalnych umiejętności operatora na którego został wystawiony. (Pssst... dla obywatelskich reżyserów mam tłusty cynk na dokument roku. Jak będziecie świadkami lądowania helikoptera LPR w terenie przygodnym w nocy (tj. 30min po zach i 30min przed wsch słońca) to włączajcie sprzęt i biegiem gazu do pilota zapytać: a te gogle noktowizyjne, których używał pan/pani w czasie lądowania to gdzie ja mogę znaleźć przepisy i procedury dotyczące użytkowania? Czy HEMS to oficjalny status lotu a jeśli nie to co on w zasadzie oznacza?) Obiecuję, że na internetach będzie większa sensacyja od przyłapania pojazdu straży miejskiej na miejscu P dla inwalidów;)
Dariusz Ksionek
Dariusz Ksionek Miesiąc temu
Mnie uczyli że ma być odstęp 3 sekundy. A to przy 100 KM/H daje około 84 metry a nie 50 metrów. I jeszcze jak mamy to mierzyć? Metrówką?
Pi To
Pi To Miesiąc temu
2 sekundy wystarczą żeby uniknąć mandatu= 56m
Mateusz Nadolski
Mateusz Nadolski Miesiąc temu
Miałem taką sytucję że spwodowałem stłuczkę i podczas kontroli policja stwierdziła żę skończył mi się przegląd(nie woziłem dowodu) pod koniec lipca (był sierpień) okazało się żę przegląd jest do października a do lipca było ubezpieczenie zakończone przez poprzedniego właściciela (z tego powodu opłacałem ubezpiecznie w czerwcu) Na szczęście jak już miałem jechać to się zoriętowali, oddałem kwit z nakazem przeglądu, ale niesmak pozostał
Wiciu L
Wiciu L Miesiąc temu
To jest szok co tu pan mówi, takie rzeczy tylko w Polsce....
Mateusz Kom
Mateusz Kom Miesiąc temu
Niedługo nie będzie można odmówić przyjęcia mandatu, więc będą piękne żniwa
Janusz Chudzik
Janusz Chudzik Miesiąc temu
a po co istnieją takie ugrupowania zwane policją dlaczego noszą ubranka z napisem policja?? przecież ta mega firma z tymi urządzeniami technicznymi ma robić banknoty firma specjalne szkolenia przechodzi do wyłudzania forsy i na odprawach są jak słyszę przypomnienia o stosowanych technikach , najlepszy biznes na świecie , nie ma ta formacja nic wspólnego z bezpieczeństwem bo widział kto jak przeprowadzają dzieci na drugą stronę ulicy ...z poważaniem Janusz Chudzik TAXI STALOWA WOLA POLAND ✋
Gutti Poland
Gutti Poland Miesiąc temu
Polska, las obsr@&$ gów%?@
józef abażur
józef abażur Miesiąc temu
YT to fajna rzecz,kiedy zaczyna mi switac zeby wrocic do naszej pieknej ojczyzny,to wchodze na YT i od razu glupie pomysly laduja w kiblu.
MotoPRawda
MotoPRawda Miesiąc temu
No smutne to jednak trochę :/
Piotr Jurczyński
Piotr Jurczyński Miesiąc temu
😉😉 Pozdrawiam 😉😉😉😉
TheSalaboss
TheSalaboss Miesiąc temu
KURWAAA ALE PIERDOLENIE !!! Jak szukasz taniego auta to od razu jesteś cebula ? Jak szukasz nowego auta do kościoła to jest zwyczajnie FRJAER !! A co ci nowomodni idioci powiedzą na Anglię gdzie masa rozlatujących się gruzów stoi po parkingach, Anglię gdzie rodzaj posiadanego pojazdu już od dawna nie jest wyznacznikiem pozycji społecznej ? Mój szef swego czasu zarabiając więcej niż prezydent z premierem PL razem wzięci jeździł starą poobijaną fabią DO PRACY. Po pracy jeździł rowerem.
Ja Ja
Ja Ja Miesiąc temu
Gadanie na czas zero tresci a licznik bije
Ja Ja
Ja Ja Miesiąc temu
@MotoPRawda masz racje nie drecz
MotoPRawda
MotoPRawda Miesiąc temu
@Ja Ja jakiej skoro nie ma? :D
Ja Ja
Ja Ja Miesiąc temu
@MotoPRawda nie interesuja mnie sympatie polityczne , odnosilem sie do tresci
MotoPRawda
MotoPRawda Miesiąc temu
@Ja Ja hahahaha. Jeszcze mi napisz że z PiSu jestem:D to wyborcza ma swoją gazetę motoryzacyjną? Wow
Ja Ja
Ja Ja Miesiąc temu
@MotoPRawda pewnie wyborcza i jeszcze jakies gadzinowki
Michał Frąckowiak
Michał Frąckowiak 2 miesięcy temu
Niestety Ale ceny elektryków są tylko dla bogatych lub bogatych snobów np Za Lifa można kupić Corolę Hybrydę palącą 5L i jaki wybór ktoś liczący i myślący dokona?
Krzysztof Miezianko
Krzysztof Miezianko 2 miesięcy temu
I tłumacz rzeczy po imieniu bo władza to nie policja
Krzysztof Miezianko
Krzysztof Miezianko 2 miesięcy temu
Władza rzydowska i dobra się nie spodziewaj
Waldemar207 Waldemarwaldemar
Waldemar207 Waldemarwaldemar 2 miesięcy temu
Czy zaprzegiem konnym bedzie mozna poruszac sie po miescie bo nie widze znakow zakazu...
Leon Oświęcimka
Leon Oświęcimka Miesiąc temu
Będzie można, tylko koń musi mieć założony w dupie filtr 😂
Grzes Geo
Grzes Geo 2 miesięcy temu
Co w przypadku kiedy utrzymuję odległość odpowiednią miedzy pojazdami, a ktoś wjeżdża między mną, a innym pojazdem i ja mogę dostać mandat...? Wtedy pozostaje mi ostre hamowanie a to może powodować inne skutki...
Pi To
Pi To 2 miesięcy temu
Wystarczy zdjąć nogę z gazu auto samo wyhamuje ;). Ewentualnie od razu zredukować na niższy bieg żeby auto wyhamowało silnikiem.
Paweł Kobylarz
Paweł Kobylarz 2 miesięcy temu
Gdyby lpg był ekologicznym paliwem napewno producenci samochodów wzięli by go pod uwagę. Tym bardziej teraz kiedy normy są coraz bardziej śrubowane. LPG owszem jest alternatywnym paliwem kopalnianym ale nie ekologicznym! Tutaj bardziej lamentuje branża lpg bo to też jest sporo warty kąsek.
Waldemar Kraft
Waldemar Kraft 2 miesięcy temu
Co za debile piszą ustawy.
Piotr
Piotr 2 miesięcy temu
zamiest mObywatel już wolę od razu udać się ro konsulatu ChRL i wnioskować o azyl
Janusz Nosacz
Janusz Nosacz 2 miesięcy temu
Co Ty gadasz ... aplikacja rządowa i brak prawa jazdy .... jeżeli policjant nie widzi , a auto odholują to odszkodowanie się dostaje ... kolega za brak prawka w Bydgoszczy miał przez straż miejską auto odholowane to dostał jeszcze odszkodowanie bo rzeczoznawca wszystkie rysy potraktował jako zrobione przy odholowaniu ...
Janusz Nosacz
Janusz Nosacz 2 miesięcy temu
@MotoPRawda Wszystko może , ale potem można kogoś o odszkodowanie rościć ;) To nie jest tak że jak nie jego wina to zamknie Ciebie
MotoPRawda
MotoPRawda 2 miesięcy temu
@Janusz Nosacz ale policjant na drodze z podejrzeniem jazdy bez uprawnień to nie tępy strażnik miejski... Jakby się uparł to i 48h . może przyklepać:D
Janusz Nosacz
Janusz Nosacz 2 miesięcy temu
@MotoPRawda oczywiście że kolega , a potem dał wszystkie dokumenty straży miejskiej że albo odszkodowanie i zwrot kosztów i sprawa sądowa , w przeciągu 14 dni dostał list polecony że zgadzają się na odszkodowanie i zapłacili
MotoPRawda
MotoPRawda 2 miesięcy temu
No właśnie. A kto tego rzeczoznawcę powołał i ile to wszystko trwalo?
Jaro C
Jaro C 2 miesięcy temu
W szwecji policja też patrzy na Ja de na dupie, i są kary ale tak jak omawiał kikkster "ile jest to 50m-nie wiem!" i w szwecji jest zasada 3sekund.
Marcin Świst
Marcin Świst 2 miesięcy temu
Ale nie tylko z prawkiem są problemy. Kiedyś miałem kontrolę policji i pan policjant mówi że będzie problem bo w systemie nie ma informacji o tym że samochód ma przegląd a w dowodzie jest... Tym bardziej sytuacja dziwna bo samochód miesiąc wcześniej sprowadziłem z zagranicy i zarejestrowałem go w PL A jak wiadomo to żeby zarejestrować samochód u nas trzeba mieć zrobiony przegląd... Tragedia te wszystkie systemy...
Robert Wy
Robert Wy 2 miesięcy temu
Jak zostaniemy zmuszeni do zachowywania wymaganej odleglosci pomiędzy pojazdami to moze się okazac, ze nie zmiescimy się wszyscy na tej porażajacej długości drog krajowych, ekspresowych i autostrad ☺☺☺
Robert Wy
Robert Wy 2 miesięcy temu
@Pi To ☺☺☺
Pi To
Pi To 2 miesięcy temu
jak obniżą limity prędkości to się zmieścimy ;).
Przemek x
Przemek x 2 miesięcy temu
Będzie jak w latach 80. 2 samochody na 1 ulicy. Elektryczne auta będą luksusem.
Robert Wy
Robert Wy 2 miesięcy temu
OK. A czym kierowca ma zmierzyć odleglosc do poprzedzającego go pojazdu?
Dominik W
Dominik W 2 miesięcy temu
Wystarczy zasada 3 sekund
Dorian
Dorian 2 miesięcy temu
Auta elektryczne to będzie klapa. To nie ma racji bytu.
Dorian
Dorian 2 miesięcy temu
Eko terror
Maksio Boxser
Maksio Boxser 2 miesięcy temu
I BARDZO dobrze bo LPG to nic nie warte gówno nieopłacalne , bo nie dość że za założenie instalacji trzeba zapłacić sporo kasy . Później musicie jeździć ileś tam tysięcy kilometrów by się zwrócił koszt instalacji . Później same problemy dodatkowe opłaty przy przeglądzie , regulacje serwisy . A na koniec silnik dostaje w dupę , zaczynają się wycieki oleju , wypalanie zaworów itp . Nie opłaca się lepiej mieć nie wielki silnik benzynowy jeździć normalnie z głową i mieć spokój niż Tankować takie gówno dla UBOGICH .
Miko 00
Miko 00 Miesiąc temu
Jak się zakłada u mirka w szopie to potem tak jest. Kurwa wszędzie w europie jest traktowany na równi z CNG chociażby, tylko zakompleksione polaczki mają z tym problem
Next Czterdziescicztery
Next Czterdziescicztery 2 miesięcy temu
super
rocheuro
rocheuro 2 miesięcy temu
brawo świetny odcinek :) pozdrawionka z LPG
Łukasz Jerzy Dąbrowski
Łukasz Jerzy Dąbrowski 2 miesięcy temu
mam, jest, prawidłowe :) ale i tak wożę ze sobą prawko i dowód
jamszol1
jamszol1 2 miesięcy temu
Elektro-mobilność ? Ile przejedzie ten statystyczny samochód z napędem elektrycznym przy minus 20 C ? Brak garażu więc jest zimny. Ile trzeba będzie wybudować w Polsce elektrowni , żeby wymienić w Polsce wszystkie samochody na elektryczne ? 20 ? 30 ? - możliwe , że więcej. Gdzie tu ekologia ?Nie wspomnę o ekologii przy produkcji takiego samochodu + kasacja spalinowego + wymiana bloku baterii co 10 - 12 lat. Jak dla mnie - kupię sobie elektryka jak będzie zimą przejeżdżał 1000 km i będzie kosztował tyle samo co spalinowy
STARFISHUSTKA
STARFISHUSTKA 2 miesięcy temu
A ja mam lepsze rzeczy do roboty niż twoje wywody. Skoro Ty masz lepsze rzeczy do roboty niż gadanie do.... Ilu tysięcy ??? Wiesz co to jest ŻENADA?
MotoPRawda
MotoPRawda 2 miesięcy temu
Wodę spuść i nie wracaj. Każda minuta z dzieckiem jest dla mnie ważniejsza niż twoje pieprzenie. Żenada to taki komentarz. Lepiej się nie rozmnażaj.
Smutne Mzimu
Smutne Mzimu 2 miesięcy temu
Zaraz, zaraz. To obywatel ma zapłacić mandat i holowanie, bo państwowe "urządzenia" źle funkcjonują?
Smutne Mzimu
Smutne Mzimu 2 miesięcy temu
@MotoPRawda Nie dziwi, tylko wq....a...
MotoPRawda
MotoPRawda 2 miesięcy temu
Coś cię dziwi? :D
Filip Świątek
Filip Świątek 2 miesięcy temu
No tak. Przeciętny polski użytkownik samochodu jeździ dziennie więcej niż 100 km xD
Filip Świątek
Filip Świątek 2 miesięcy temu
W przyszłości nawet pluginy w takich sytuacjach jie będą potrzebne. Wystarczy pod autostradą kupić działkę, pokryć wiatą z panelami PV, podpiąć stację transformatorową i już piękny MOP. Nie pozwiedzasz, ale w międzyczasie rozprostujesz nogi,wypijesz kawę, zrobisz drobne zakupy, przewiniesz dziecko.
Filip Świątek
Filip Świątek 2 miesięcy temu
No to hybryda plug in. Na wakacje benzyna, ewentualnie LPG, a na codzień prąd
MotoPRawda
MotoPRawda 2 miesięcy temu
@Filip Świątek jak jechałem ostatnio nad morze to korek do dystrybutora na lotosie miał 12 aut. Dystrybutor obsługuje 10-20 aut na godzinę. Ile obsługuje w godzinę szybka ładowarka? Ja sobie z dzieckiem pociągu nad morze nie wyobrażam. Zapakuj się z wózkiem, krzesełkiem czy łóżeczkiem. To jest cofanie się w rozwoju. Ze mną jeździli 30 lat temu z kanistrem i się dało. Prądu w kanister nie weźmiesz. Jak coś działa, to nie trzeba nikogo przymuszać. Ludzie sami to kupią. Ekologię pomijam, bo w Polska wg najnowszych badań będzie miała większy ślad węglowy niż jakby jeździła na ropę. No i kwestia ładowania w mieście. Gdzie? Zauważ że działa to tylko w Skandynawii,gdzie od 30 lat KAŻDE miejsce parkingowe ma wtyczkę do elektrycznej grzałki oleju i podgrzewacza płynu. A u nas ani wtyczek ani stacji trafi, ani mocy. Na tym etapie rozwoju baterii to zabawka a nie samochód.
Filip Świątek
Filip Świątek 2 miesięcy temu
@MotoPRawda na wakacje jedzie się raz w roku. Co to za problem zrobić sobie wycieczkę objazdową i zwiedzić coś przy okazji? Poza tym jechanie pociągiem na wakacje wcale nie jest złe. Z małymi dziećmi i tak warto zrobić postoje. Póki co infrastruktura jest biedna, ale w przeciągu 5 lat już będzie na to większy popyt. Elektryki to świetne auta miejskie i podmiejskie na zakupy i dojazd do pracy. Podobnie jak ze smartfonami, już niedługo baterie przestaną być problemem.
MotoPRawda
MotoPRawda 2 miesięcy temu
Co za różnica ile jeździ? Przeciętny polski użytkownik jedzie na wakacje autem. Na wybrzeże, dobre 400 km w jedną stronę. I w tym samym terminie co całe jego województwo i 4 sąsiednie. Co tam nocleg po drodze...
Pat Fit
Pat Fit 2 miesięcy temu
Czy ty nadajesz z przyczepy kempingowej?
Pat Fit
Pat Fit 2 miesięcy temu
@MotoPRawda przyczepa git. Najważniejsze że za konkret i merytoryke 10/10.
MotoPRawda
MotoPRawda 2 miesięcy temu
Od odcinka od karawaningu bez cenzury...
Dawid Ka
Dawid Ka 2 miesięcy temu
Ja tam żadnej aplikacji śledzącej nie będę pobierał. I tak jeżdżę za granicą więc dokumenty zawsze przy sobie. Właściwie może nawet wymienię na zagraniczne niedługo. A że cepik pięknie działa... gdy zgłosimy nabycie pojazdu przez epuap to wtedy też nie widniejemy nigdzie jako właściciel :P Kary nie dostaniemy ale wciąż można nam wirtualnie zatrzymać dowód rejestracyjny :)
LPG "paliwo dla biednych" czy na pewno? gościnnie KicksterTv
16:10
Miłośnicy czterech kółek -zrób to sam
wyświetleń 1,5M
Daria Zawiałow - Żółta Taksówka (Official Audio)
4:09
Samochody elektryczne bez cenzury
25:26
MotoPRawda
wyświetleń 368K
Jeździsz na LPG? Uważaj na akcję SMOG!
09:58
Najem długoterminowy - Moja kosztowna "przygoda".
22:18
Petrolhead Number One
wyświetleń 694K
Tak kręcą liczniki w Niemczech
13:16
MotoPRawda
wyświetleń 126K
Nigdzie tego nie zobaczycie! Nagrania z monitoringu
07:10
Сiekawostki ze świata
wyświetleń 1,3M
Dieselgate to pikuś? 800 tys. aut na złom?
16:36
Daria Zawiałow - Żółta Taksówka (Official Audio)
4:09
MOJA DZIEWCZYNA W AMG!!
11:53
Medusa Official
wyświetleń 36K