Nowe auto z Polski. Ma szanse na sukces!

  wyświetleń 332,233

MotoPRawda

Miesiąc temu

Pamiętacie głośny zakup Fordów Rangerów dla wojska? Słynny "następca honkera" okazał się być wozem w WERSJI CYWILNEJ(!). Oznacza to, że żołnierze wciąż potrzebują i będą potrzebować auta, które nadaje sie nie tylko na defiladę, ale też poligon czy front. I tutaj właśnie - cały na zielono - wjeżdża AH20.44 z Autobox Innovation. Całkowicie polska konstrukcja, którą naprawdę ma szansę za sukces!
Przypominam o partnerze kanału - firmie Prodig Tech. aktualnie macie 15 proc. zniżki na hasło "MOTOPRAWDA" w firmowym sklepie!www.mierniki-lakieru.pl/

Komentarze
Piotr Falkowski
Piotr Falkowski 17 minut temu
Moze rynek cywilny i jak cywilny hammer. Bo nie wiem czy firmę stać na prezenty dla generalicji i polityków. By Polskie Wojsko kupiło nasz rodzimy sprzet. To wbrew interesom euroa- atlantyckiego kołchozu...
Irenusz Konar
Irenusz Konar 8 godzin temu
Szkoda ze nie zrozumiałes ministra chodziło mu o czas pokoju .Uprzedzony ?
Colt Dong
Colt Dong 12 godzin temu
Nie wiem czy wiesz ale WP potrzebuje w warunkach cywilnych także wozów cywilnych. Czytałeś warunki przetargu? Wiesz, że Czesi zakupili Hiluxy do wojska? Wóz bojowy to jest np. AERO, dostarczone ostatnio czerwonym beretom. W odróżnieniu do tego o czym jest artykuł czyli o fordzie, bo o tym przez większość mówisz. Nie o AH20.44. Bo lepiej jak Siemoniak z PO zakupić tablice mendelejewa, by potem krytykować modernizację czołgów?
Grzegorz Kleczkowski
Grzegorz Kleczkowski 4 dni temu
Star 266m2 odnowienie 450000 tys zl to chyba przesada. Brak wspomagania, porażka
POLan CARD
POLan CARD 4 dni temu
A ja głupi myślałem że sercem , naistniejszym mięśniem w aucie jest właśnie silnik .. nie wiem czym się tak naprawdę Helpicie ?. Tarpan Ha - Ha 2021 A Polacy mają Wojsko, gdzie ono jest ?
Piotr B
Piotr B 4 dni temu
Nie wiem czy taki był zamysł ale fordy wypełniają lukę pomiędzy osobówkami, a honkerami, więc nie wyszło tak źle :) Myślę, że AH 20.44 będzie conajmniej tak dobry jak AH-64.
Arcadio Loganoff
Arcadio Loganoff 4 dni temu
A propos fordów to mogę powiedzieć tylko nosz kurwa. Dłużej trzymajcie pis-u władzy
Krzysztof Zubryk
Krzysztof Zubryk 6 dni temu
Z wyglądu jakoś mi się nie widzi, co nie znaczy, że po liftingu może być lepiej. Ten przód i buda do poprawki. W końcu to demonstrator, ale może być dobrze, jak się postarają.
Janoslaw
Janoslaw 7 dni temu
Cześć, bardzo ciekawy odcinek. Z mojego doświadczenia jeżeli chodzi o naprawę Stara 266M i 266 M2, to ma sporo problemów. Silniki dobre M od Mana a M2 od Iveco, skrzynie też spoko przynajmniej na razie nie ma problemów. Problemy pojawiają się z połączeniem starej technologii i nowej. Często ukręca się wał łączący skrzynię biegów i skrzynię rozdzielczą ( to ta sama co w Starze 266), siłowniki zamontowane w M i M2 od zmiany biegów terenowe - szosowe, mają problemy z ich zmienianiem ( znowu skrzynia rozdzielcza ze stara 266, za pomocą dźwigni ja problemu nie miałem). Kabina to niestety chiński wyrób i to nie koniecznie dobry. U mnie stoi jedna sztuka która zapaliła się tydzień po modernizacji, powód to zwarcie instalacji wentylatora dmuchawy. Dobrze wychodzą im zabudowy warsztatowe, nowocześnie i nie mówię tu o wyposażeniu w narzędzia czy inne sprzęty, a o szafkach - zabudowach warsztatowych. Nie są to złe samochody ale można by było dużo jeszcze poprawić.
maqic1979
maqic1979 8 dni temu
Tak zupełnie obiektywnie te Fordy w wersji cywilnej i tak zjadają honkery w terenie, miałem raz okazję jechać honkerem 1400 km w terenie to wyczynem było przejechać 200 km bez jakiejś awarii
Adrian Smoter
Adrian Smoter 9 dni temu
Po tytule mialem nadzieję że będziesz opowiadał o tym nowym aucie a nie jakieś farmazony o zakupie polskiej armi chcesz tak robic zrob oddzielny odcinek
Rafallo 215
Rafallo 215 9 dni temu
"Siodma woda po kisielu" piękne porównanie
pink elephant
pink elephant 10 dni temu
w razie W beda jak znalazl dla sztabu,droga do UK daleka a i meble na pake sie zmieszcza
pilsudski12
pilsudski12 11 dni temu
Duby smalone !!!
arek ooo
arek ooo 11 dni temu
kolejne mokre marzenie polskiej techniki ( spełnia warunki europejskie na 2022r?)
Grzegorz Zaradkiewicz
Grzegorz Zaradkiewicz 13 dni temu
Nie pierdol,,Tylko podaj cene tego szrota,,pewnie milion,,wiec to sie moze Nie udac ,..No wiemy wiemy stary 266 za 400 tys po modernizaxji to tanio jak barszcz...Innowejszyn przekretgejszy,,
Renata Sarna
Renata Sarna 14 dni temu
Powodzenia. Pozdrawiam
ryszard przybylek
ryszard przybylek 14 dni temu
A czemu ten BURAK nie wspomina o tym , ze te Fordy Rangery sa KULOODPORNE ?
JJ Mec
JJ Mec 16 dni temu
Chuje z MONu zmaist kupic lepszy model jak HENNESSEY VELOCIRAPTOR FORD RANGER,to kupili zlom
Zenon Mickiewicz
Zenon Mickiewicz 17 dni temu
Pitolenie nie komentarz.
Michal T
Michal T 18 dni temu
Polski rząd to tragedia
pawel stra
pawel stra 18 dni temu
Dobrze ze ministerstwo obrony narodowej a z tym wojsko jakos sie rozwija bo za czasow Peostwa bylo jedno wielkie bagno cale wojsko było w rozsypce!
Pawel Kej333
Pawel Kej333 18 dni temu
Ten Blaszczak to jakis kompletny idiota. Samochody z chromem i welurowymi dywanikami na bloto poligonowe to "swietny pomysl". A gdzie sa polscy oficerowie?? Jak zwykle nie maja pewnie swojego zdania i boja sie zwrocic uwage przelozonym, ze to idiotyczny pomysl. Gdybym ja byl generalem w armii, to bym od razu powiedzial takiemu "ministrowi" co o tym mysle. A jak tacy przerazeni dowodcy bedabronic kraju przed wrogiem w razie ataku. Znowu uciekna za granice jak bedzie wojna.
TROJAN30
TROJAN30 19 dni temu
Taka historyczna ciekawostka na temat Forda. ,,Henry Ford - hojny patron Hitlera Henry Ford od 1922 roku wspierał Hitlera, a jego syn Edsel Ford kontynuował rodzinną tradycję. W 1942 roku zachęcał francuski oddziału Forda do zarabianiu na zbrojeniu Wehrmachtu. Wyprodukowane pojazdy używano przeciwko amerykańskim żołnierzom, po wylądowaniu we Francji w 1944 roku. Zakłady produkowały we Francji dla Niemiec i dla krajów będących pod ich okupacją. Henry Ford w 1938 roku otrzymał nazistowski medal uznania. Portret Henrego Forda wisiał w bardzo dobrze eksponowanym miejscy w biurze Hitlera."
Janusz Pijanka
Janusz Pijanka 20 dni temu
PLpost:janusz Pijanka PLpost:Pojechal na wojne..prywatnie PLpost:Moj pierwszy pobyt na wojnie w Donbassie PLpost:Moj prywatny Majdan
Radosław Kołoła
Radosław Kołoła 20 dni temu
Pan poseł Adam Szłapka ha ha ha ha!
Arkadio Morales
Arkadio Morales 20 dni temu
Aż się krew gotuję jak się człowiek dowiaduje, że kupili dla Wojska auta cywilne i się jeszcze z tego cieszą. Nie no ku... wa debile.
Colt Dong
Colt Dong 12 godzin temu
Nie wiem czy on wie ale WP potrzebuje w warunkach cywilnych także wozów cywilnych. Czy czytał warunki przetargu? Czy wie, że Czesi zakupili Hiluxy do wojska? Wóz bojowy to jest np. AERO, dostarczone ostatnio czerwonym beretom. W odróżnieniu do tego o czym jest artykuł czyli o fordzie, bo o tym przez większość "niezalezny"autor mówi. Nie o AH20.44. Bo lepiej jak Siemoniak z PO zakupić tablice mendelejewa, by potem krytykować modernizację czołgów?
SWAROZYC
SWAROZYC 21 dzień temu
Niewiem jaki profesor robił stylistyke tego Honkera 2 ale nauki pobierał chyba u Picasso! Nawet u-kraincy ze swym Novator przeskoczyli nas o głowe!
Jaśko
Jaśko 21 dzień temu
Ale Pan pitolisz głupoty. Wojsko już nie miało czym jeździć i trzeba było cokolwiek kupić żeby zapewnić transport. Poza tym mimo że czekamy na auto prawdziwie wojskowe to one też będą miały co robić
Michał Krzycki
Michał Krzycki 21 dzień temu
Niestety, nie wierzę, że w Polsce jest możliwe zrobić taki biznes bez wiedzy, akceptacji i oddania większości zysków ludziom związanym z WSI. Jakby właściciel firmy zrobił coś takiego za plecami tych ludzi, zaraz strzeliłby sobie 3 razy w plecy. Ale powodzenia! Żeby nie było jak z tym nowoczesnym czołgiem.
SoulHunter
SoulHunter 22 dni temu
No i super. Jeden, military-olive, amerykański, opancerzony HMMWV, z półcalówką na dachu i kilkoma taśmami, rozpierdoli 2/3 swoich cywilnych, amerykańsko-polskich, błyszczących, braci Rangerów w drobny mak. Idziemy PISowsko-postępowo w dziedzinie obronności kraju. Nie ma co... ***** ***
SoulHunter
SoulHunter 22 dni temu
A swoją drogą... dlaczego ten cud-następca Honkera, gdy przejeżdża przez byle balik na drodze, skacze jak piłeczka ping-pong'owa? 20-toletnie Disco 2 lepiej sobie z czymś takim radzi. Wiem, bo sam w terenie, na poligonie w Sulejówku jeździłem w terenie. Czyżby w tym prototypie już na początku amorki wysiadły i same sprężyny zostały w zawiasie? Żeby nie było... nie hejtuję tego sprzętu, tylko mam pewne obawy, czy nie stanie się podobnym gównem co Honker, mimo że ma dość nowoczesny wygląd jeśli chodzi o sprzęt wojskowy.
Adam Krakowski
Adam Krakowski 22 dni temu
Fordy mają być dla wojskowych a nie dla wojska . Czyli będą nim jeździli do domu dowódcy a więc auto musi być ładne coby żony nie narzekały .
Tadeusz Miszczyk
Tadeusz Miszczyk 22 dni temu
Człowieku , czy ty nie widzisz że jesteś totalną POwską propagandą ? Oglądam cię pierwszy i chyba ostatni raz ? A to o penetrowaniu przez (oczywiście złych) Amerykanów polskiego rynku , to majstersztyk. Całe szczęście że Niemiaszki nie penetrowali i nie penetrują polskiego rynku. Znasz więcej takich kitów ??????????????
Dariusz Nowak
Dariusz Nowak 22 dni temu
Jedno wielkie g, na rynku liczą się wielkie firmy a nasze wynalazki możemy wsadzić se w d.
Luk sal
Luk sal 22 dni temu
Troszkę nie zgodzę się z autorem. Część wozów we wojsku nie jest potrzebne do jazdy w terenie czy po terenie silnie zróżnicowanym. We wojsku są różne wydziały jak to w każdej dziedzinie życia, a do tej pory były tylko honkery albo nic? Jest tu logika?
MotoPRawda
MotoPRawda 22 dni temu
Masz rację. Srajtasme też trzeba czymś wozić. Ale nie może mówić że Ranger zastąpi Honkera, bo Honker jest platformą dla różnych systemów, a Ranger - przynajmniej ten kupiony nie.
Duck Georg
Duck Georg 23 dni temu
Te auto jest fajne,napewno bedzie lepiej lubiane niz izera.
Marian Puślecki
Marian Puślecki 23 dni temu
polityczne bajdurzenie przy okazji opowiadania o motoryzacji.
Bartosz Nosal
Bartosz Nosal 23 dni temu
Co on tak skacze na tym zawieszeniu
ruda koka
ruda koka 23 dni temu
MON....
Qrystian
Qrystian 24 dni temu
Przynajmniej przednie zawieszenie powinno być niezależne i resorowanie na sprężynach.
Dariusz
Dariusz 24 dni temu
Szczerze mówiąc.. To ja chcę ten wóz.
Wojciech Kazior
Wojciech Kazior 24 dni temu
Ja już nawet wymyśliłem nazwę dla niego ,,SZCZUR,,. A to dla tego że wlezie wszędzie jak szczur i nie jest duży
Adrian Nowak
Adrian Nowak 25 dni temu
Świetna robota, fajnie słucha się takie filmy. Masa pracy włożona pewnie w przygotowanie ale mam nadzieje opłaciło się. Ode mnie łapka w górę i subskrypcja ! Rób Pan te robotę i nie przestawaj !
pałeł s
pałeł s 25 dni temu
Kolejna szafa na kółkach. Zobacz jak wygląda współczesny samochód terenowy i jak jeździ zanim zaczniesz krytykować np zakup fordów.
Karol Dawid
Karol Dawid 25 dni temu
Proponuję nie wypowiadać się na tematy na tematy na kótre nie ma się pojęcia panie MotoPRawda :p Chociaż stawiam że to troling.
Robert Muchavaros
Robert Muchavaros 25 dni temu
Nagrywaj sobie o samochodach, ale nie wypowiadaj się o wojsku. Kompromitujesz się. Te Nissany, Fordy, to są wozidełka dla oficerów jednostek liniowych. I tak, oczywiście, że zakup tych wozów z półki obniżył koszty. Opancerzanie, opcjonalne doposażanie tych wozów nie ma sensu. Teraz do tych zadań są pojazdy klasy MRAP, których pewną ilość Wojsko Polskie posiada. Te Fordy w stosunku do Honkerów, to skok w kosmos. Natomiast te nowe Honkery to LTV Light Tactical Vehicle. Mogą zastąpić w naszej armii Humvee oraz nieliczne Honkery Skorpion 3. Zresztą Honker Skorpion 3 to nie żaden LTV, tylko rozpaczliwa próba zrobienia z terenówki wojskowego samochodu frontowego.
Pan_Łukasz Drozdowicz
Pan_Łukasz Drozdowicz 25 dni temu
Ta ramka bardzo ciekawa, czyli od kogo kupowali? czy jak to działa? już od kogoś mieli ale dopisali coś że z rynku cywilego zminimalizowało koszty ich pozyskania? czyli kupili od kogoś innegoz rynku cywilnego? dla wojska? Radom mógłby pordukować samochody dla wojska powoli na swoim patencie przecież sa inżynierowie od tego. Rodzima produkcja, uniwersalne czesci szybko tanio użytecznie im więcej tym lepiej zastosowanie się znajdzie. Na podzespołach będzie można stworzyć inne kostrukcje Aha.
Zielu_01
Zielu_01 25 dni temu
Jak ja już to widzę ile czasu będą produkować go..😆
damianpol24
damianpol24 25 dni temu
Zmarnowałem 12 min życia . Recenzja której 8 min to krytyka rządu . Już wiem dlaczego nigdy nie oglądałem chłopa i już nigdy nie obejrzę .
The Shadow-Line
The Shadow-Line 26 dni temu
Na Żeraniu stoi opuszczona fabryka o oni chcą 150 ha lasu wycinać...
The Shadow-Line
The Shadow-Line 26 dni temu
Z wyglądu paskudny niemiłosiernie.
Andrzej Olender
Andrzej Olender 26 dni temu
Fajna reklama tej firmy... powiem tak miałem okazję jeździć honkerami zmlomy nic więcej a star 266M co niby pań redaktor mówi że wszystko jest nowe Głowno prawda całe podwozie z mostami są ze stara 266... mam nadzieję że nigdy kolejne Głowno zwane honkerem nie trafi.do.armi...
adam sie
adam sie 26 dni temu
Minister to chyba nawet w wojsku nie był że taki poodklejany :D
Michał Z
Michał Z 26 dni temu
A co za ta linka przy tylnym kole z lewej strony??
paweł chilmon
paweł chilmon 26 dni temu
Pewnie mało kto wie że autobox to szmelc 266m2 pokażcie jak je robią🤣
Robert Barkand
Robert Barkand 26 dni temu
O lol, ford ranger, suw dobry dla rolnictwa na pole podjechać w żniwa
Andrzej Lasek
Andrzej Lasek 27 dni temu
lasy państwowe? lasy są dla żydów.
MaxBenson
MaxBenson 27 dni temu
Komentarz z google Firma jak firma. Modernizują samochody Star. Szkoda że na najtańszych częściach z ChRL. Kabina jak i jej zawartość to jedno wielkie nieporozumienie. Wszystko trzeszczy i luzuje się od wibracji podczas jazdy. Jedynym mocnym elementem tej modernizacji jest silnik. Jeśli chodzi o obsługę to pracownicy są ok (w większości). Szkoda że prawdziwy Star już nie istnieje. Łza się w oku kręci na samą myśl o oryginalnym Starze.
lucky luke
lucky luke 27 dni temu
fajne ale mosty za waskie
att
att 27 dni temu
Like, nieco przedwcześnie, bo od razu po włączeniu filmiku. Ale nie zawiodłem się* :) PS: *jak zwykle.
Adam Jaszczurowski
Adam Jaszczurowski 27 dni temu
Przecież Izera to parafraza słowa iZero taki dowcip Morawieckiego. Więc nie ma tematu i nie będzie
SZARY
SZARY 27 dni temu
Jaka jest cena takiego wozu??? Czy zwykły Kowalski może coś takiego kupić?
Remigiusz Emmm
Remigiusz Emmm 27 dni temu
Juz jest na stanie armii zastępca nowy amerykański ford ranger 🤣
Sebastian Laskowski
Sebastian Laskowski 28 dni temu
Tak jakoś zachowuje się się jak zamiękki fruwa zbyt jakby podskakuje i koła przy tym nie ciągną i nie trzymają. Wydaje się,że jak by koła za małe i lekkie ii nie trzymają paki tylko lata jak karton. Prawdo podobnie tam z tyłu ludzie jadąc na manewry dojechali by już ranni. Zalekki dół pozwala pace latać a solidnia miękkość to jeszcze potęguje .
Andrew eL
Andrew eL 28 dni temu
Przecież te Ford-y Ranger-y w wersji cywilnej z metalizowanym lakierem, klimatyzacją, chromami i welurowymi dywanikami zostały zakupione tylko po to by wozić dupy gwiazdorom! zwykły szwej co jedynie to będzie go mógł umyć po tym jak "jaśnie pan" wróci do jednostki z przejażdżki...
czeslaw jarzabek
czeslaw jarzabek 28 dni temu
czemu śmiejesz się z zakupu ? minister powiedział prawdę że zakupiono to, co chciało wojsko, a żołnierze (ci decyzyjni) wybrali takie samochody, jakimi chcieli jeździć na co dzień po mieście, Rangery nie są tak naprawdę następcą Honkera a raczej Mercedesa G (w naszej armii samochodu wielozadaniowego WILK) który pomimo swoich niezłych właściwości terenowych nie służył do jazd poligonowych tylko wożenia kadry, Honker nie miał u nas dobrej passy ze względu na to, że tak naprawdę nigdy nie wyszedł z fazy niedopracowanego prototypu w produkcji seryjnej (kto zna pokrętne losy powstawania tej konstrukcji wie co mam na myśli) do tego najczęściej kiepsko serwisowanych, przez co niejednokrotnie doprowadzanych do stanu technicznej agonii ("testowany" egzemplarz z filmu Motobiedy), co ciekawe Honkery w rękach prywatnych pasjonatów, czy nawet zwykłych świadomych użytkowników cechuje niezła bezawaryjność a i w terenie niejednokrotnie pokazują pazur (polecam chociażby film MuzeumSkarbNarodu), miejmy nadzieję że prezentowaną konstrukcję będzie można potraktować jako bazę finalnej i dopracowanej wersji Honkera, nie odbiegającej od innych współcześnie produkowanych specjalistycznych samochodów tego typu, a tak przy okazji to czy za tą firmą nie stoi niejaki S.Zasada który przyczynił się do upadku wielu firm motoryzacyjnych w naszym kraju ?
Colt Dong
Colt Dong Dzień temu
on woli żeby WP kupowało tablice mendelejewa jak za Siemoniaka
Jean Renault
Jean Renault 28 dni temu
👍👍👍👍👍👍👍
Grzegorz Kujawa
Grzegorz Kujawa 28 dni temu
Ja jeździłem takim Starem po modernizacji w poprzedniej firmie nowa kabina ale bez luksusu a silnik około 220 koni dołożona pneumatyka silnik Man ogólnie spoko wyciągał 120
*twojastara*
*twojastara* 28 dni temu
znajomy do znajomego chcesz samochud za załatwienie sprawy to ok ale musisz gratis zostac generalem wp.
bubu3477
bubu3477 28 dni temu
Lol ale świetne auto
Adam Mirski
Adam Mirski 28 dni temu
Chcę kupić gdzieś można?
Michał Szpakowski
Michał Szpakowski 28 dni temu
Fordy pójdą do terytorialsów.
NiejakiDD
NiejakiDD 28 dni temu
Naiwnym krytykantom zakupu cywilnego rangera trzeba przypomnieć kilka niewygodnych faktów 🦧: 1) Po pierwsze ten cywilny ranger pojedzie dalej, mniej się będzie psuł oraz zapewni większy komfort i gabaryty, niż "wojskowy" honker, za podobną cenę. A to żołnierze od lat narzekali na honkery. 😏 2) Wymiana grila i nawet lakieru z wersji cywilnej rangera na niebłyszczącą to wielokrotnie mniejszy wydatek niż kupno całego samochodu w wersji "wojskowej". Czy masz, jeden z drugim, pieniądze na wersję "wojskową" rangera? "Trochę" droższa. I tak jest u wszystkich dostawców. Krytykanci nie porównują cen, no bo po co. 🤦‍♂️ 3) Nie każdy samochód dla wojska jest przeznaczony na jazdę po bezdrożach. Dlatego słone przepłacanie za wersję "wojskową" rangera z importu, skoro wystarczy cywilna, nie ma najmniejszego sensu. 4) Na pewno następca honkera nie będzie tylko jeden, bo ani minister ani nikt w MON tak nie powiedział. Trzymajmy się faktów. 😏 Jednym z następców - ale nie jedynym - jest ford ranger w wersji cywilnej, nieprzepłaconej. Drugi to być może w pełni wojskowy Autobox - o którym już z wyglądu można dużo pozytywnego powiedzieć (w porównaniu do honkera, oczywiście). Zobaczymy, jak się z tym uda, ale era honkera tak czy siak wydaje się policzona. Wbrew wszelkim krytykantom😏
Wies B
Wies B 28 dni temu
648 Ford Ranger bedzie kosztowalo okolo 31mln. 104 tys.. Panie MON Blaszczak za takie interesy powinien pan odpowiedziec przed Trybunalem Stanu. Ile pan wzial pod stolem za ten interes?
wojtek wol
wojtek wol 29 dni temu
Po co w ogóle oszukiwać się i robić z ludzi durni . Większość fabryk zbrojeniowych w Rosji należy do USA a tym bardziej Forda !!! Działalność Ruskiej zbrojeniówki na Rynku Układu Warszawskiego zawierały spłaty roszczeń Niemiec . Jakość produktów była odzwierciedleniem możliwości technologi Rosji . A z drugiej strony Niemcy i Włosi których za sprawą wojen przemysł też należy do USA ale produkują na Rynki Zachodnie . I żeby nie zagrażać Amerykańskim projektom to Polska może produkować małego fiata na Kubę ..............hahahaha A więc pokazały się Fordy dla Armii w wersji cywilnej bo może Błaszczak z wszystkich robi idiotów . Zawiązał się 5 pułk armii USA na terenie polski , docelowo ma stacjonować 20 tysięcy wojska . Wojska plus rodziny !!!! Tylko podstawowa część mieszka w bazie , reszta poza . Wic to pewnie auta do ich dyspozycji !!! Dla objaśnienia sprawy 20 tysięcy to samo wojsko a wraz z rodzinami i rezydentami którzy zamieszkują newralgiczne tereny koło sztabów i baz to jakieś 100 tysięcy ludzi . I to wszystko porusza się zapewne autami i to na Polskich numerach !!! To tak Polska może zaprojektować i wdrożyć ale myjnię samochodową żeby Amerykanie Polskiego pochodzenia mieli czyste Autka będący na kontraktach w Polsce .
Donna Gudz
Donna Gudz 29 dni temu
Moje gratulacje ,zycze powodzenia , Dziekuje za super reportaz !A Blaszczaka odstawcie do lamusa!!
trycykl
trycykl 29 dni temu
Przypomniał mi się peerel. Takich samoróbek było wtedy od groma. Dobrze, że podtrzymujecie tę świecką tradycję :)
Matias S
Matias S 29 dni temu
Niestety wygląda jak puszka.
Mark Spencer
Mark Spencer 29 dni temu
Materiał zaczyna się od 07:06 do tego czasu jest polityczna prywata
、ヅ
、ヅ 29 dni temu
to jest bez sensu... bo każda Toyota terenowa będzie tańsza i lepsza .... nawet od tych gównianych fordów!
DJ Regy
DJ Regy 29 dni temu
Rengery dla wojska? te chromy swieca z daleka.
Radomir Kubica
Radomir Kubica 29 dni temu
W woli ścisłości "Izera" jest projektem prywatnym... I nie ma środków na wykup gruntu pod swoją fabrykę.. Chcę aby grunt przekazały Lasy Państwowe.. z tym ze to grunt Państwa-Ludzi...nie chodzi tu o drzewa, a aspekt prawny gruntu i chyba tu ten problem...
Mirko Skubiszewski
Mirko Skubiszewski 29 dni temu
Polskie samochód prototyp z włoskim silnikiem, co jeszcze w tym samochodzie z Włoch ?
Ja Og
Ja Og 29 dni temu
To samo co w 1939 r
Jan Patyk
Jan Patyk 29 dni temu
Fajna bryka na ryby i grzyby :-)
Adrian Grela
Adrian Grela 29 dni temu
Już Polskie czołgi miały być. Hahaha. Przestańcie chrzanić i siać propagandę
moskol1
moskol1 29 dni temu
...A Amerykanie się z nas śmieją! W jakim kraju ja mieszkam... !
MrRaddoslaw
MrRaddoslaw 29 dni temu
I właśnie to, że AR2044 jest przemyślany, że można go produkować w całości w PL i że mógłby okazać się lepszy o bojowych rejndżerów będzie gwoździem do jego trumny. Wojsko polskie ma być źle opłacane, źle przygotowane i generalnie najlepiej byłoby gdybyśmy wrócili do husarii tylko na kucykach i ze scyzorykami victoinoxa. Polski rząd jest polski tylko z nazwy, a jeżeli ktokolwiek ma jeszcze jakieś wątpliwości to proponuję wizytę u okulisty. Doprowadzenie PL do sytuacji w której żaden z naszych sąsiadów nie miałby ochoty jej okupować jest bardzo proste i bardzo tanie - wystarczy na wzór Szwajcarii wprowadzić kurs strzelecki i kurs walki partyzanckiej dla kazdego z obywateli oraz zakupić kazdemu z nich Glocka 44 i AK47 z odpowiednim zapasem amunicji i trzymać pod kluczem na najblizszym komisariacie. Ile byśmy na to wydali? Rocznie tyle co na elektrownie w Ostrołęce i za dekadę nikt nie miałby ochoty okupować PL. Dlaczego? Ponieważ jednoczymy się jedynie wtedy, kiedy ktoś przeszkadza nam w naszym własnym piekiełku.
Jan gal
Jan gal 29 dni temu
Funter 4x4x4 to powinno być dla naszego wojska kontynuowane lub zbudowane od nowa
MVT1
MVT1 29 dni temu
Jak jesteś zainteresowany jakimś większym materiałem na temat tego auta to napisz priv ;)
Yngwie Malm
Yngwie Malm 29 dni temu
Ranger - nie mam nic do tego auta. Pytam jedynie dlaczego wersja cywilna? Czy ktoś znowu skorzystał z opcji po zakupowych?
Mariusz Podjaski
Mariusz Podjaski 29 dni temu
Nareszcie ktoś myśli INTELIGIENTNIE za tych pałaców i papudraków!
Dariusz Rad
Dariusz Rad Miesiąc temu
Mam pytanie Po takiej jeździe testowej Ile jest resorów do wymiany i jeszcze jak się mają półosie z zabierakami.
Daniel Pasieczny
Daniel Pasieczny Miesiąc temu
kibicuję
PAJAK Zly
PAJAK Zly Miesiąc temu
AH 2044 zaorają jak wszystko w MON
Zawodowy Zbieracz Złomu
Zawodowy Zbieracz Złomu Miesiąc temu
Silnik też Polski jak rozumiem..??
Feyd Rautha
Feyd Rautha Miesiąc temu
rozumiem że znane są autorowi szczegóły wykorzystania frontowego fordów - stąd ten ironiczny ton. Dodam tylko wojsko zamawia również biurka bez maskowania a szyby w koszarach nie są kuloodporne. Doprowadzenie do standardu argentynskiego jest możliwe w dalszym ciągu tylko czy potrzebne ? Czesi kupili ponad 1,2 pomalowanych hiluxow nikt z nich się nie nabija
ThePrezeson
ThePrezeson Miesiąc temu
Kurcze..gledzisz o polityce zamiast o aucie... Nastepny polityk
Janusz Novak
Janusz Novak Miesiąc temu
Ten zakup to jest jakaś parodia,Nie dość że w wersji cywilnej to jeszcze silniki Eco-boost To w armii nie wytrzyma dłużej jak trzy lata No chyba że kupili na porady. Policja w Stanach jeździ Fordami exploler Ten sam silnik bardzo dobry i mocny jak nowy jak to się mówi ma buta I przez to nie jest wytrzymały
Ziuta Ziutolek8
Ziuta Ziutolek8 Miesiąc temu
Do wojska powinny byc montowane silniki proste bez elektroniki,oczywiscie dieselki.Ja mam stare iveco bez elektroniki.1.200.000 przekroczył i pyrka dalej.I mało pali i moc wystarczająca.Tu podejżewam ze na pompie cr .zamontowali a to na wojne sie nie nadaje.
Produkcja pojazdów wojskowych | Autobox innovations
12:20
Polskie, znaczy dobre!
wyświetleń 84K
Dr. SWAG - PIJE SAM (Official Video Clip)
3:33
KLASA ŚREDNIA MUSI ZGINĄĆ - ROMAN KLUSKA
1:06:22
Finansowy Preppers
wyświetleń 501K
Dieselgate to pikuś? 800 tys. aut na złom?
16:36
STAR 266 czyli najtańsza terenówka :)
19:21
TERENWIZJA
wyświetleń 296K
Izera wyceniona. 130 zł od głowy
13:41
MotoPRawda
wyświetleń 96K
Dr. SWAG - PIJE SAM (Official Video Clip)
3:33
Renault 25 z kosmicznym wnętrzem - MotoBieda
15:30