Videos
Mistrzowie KMO - 3. Edycja konkursu
Film prezentuje polskie, ukraińskie i gruzińskie inicjatywy Klubów Młodego Odkrywcy nagrodzone w konkursie Mistrzowie KMO. Celem konkursu jest identyfikacja i upowszechnienie wartościowych działań w programie.
Koncerty pod gwiazdami: Monika Quinn - na orbicie Chopina
Muzyka pod rozgwieżdżonym niebem, czy to nie brzmi pięknie! Oglądaj wizualizacje kosmosu na kopule Planetarium oraz efekty laserowe przy dźwiękach muzyki klasycznej i współczesnej w wykonaniu polskich muzyków. Melomanów i miłośników astronomii zapraszamy do Planetarium na wyjątkowe Koncerty pod gwiazdami. Chopin, Bach, Debussy, Piazzolla, Feldman - muzyka klasyczna i współczesna w wykonaniu polskich muzyków. Polećcie z nami w kosmos przy dźwiękach fortepianu, skrzypiec, trąbki, akordeonu, saksofonu bądź wiolonczeli. Zanurzając się w muzyce, odwiedzimy razem odległe zakątki Wszechświata i przyjrzymy z bliska gwiazdom, planetom i innym ciałom niebieskim. Artystyczne wizualizacje przygotowane przez prezenterów Planetarium do każdego utworu tworzą w połączniu z muzyką wykonywaną na żywo swoiste kosmiczne minietiudy. Nie tylko dostarczają publiczności silnych przeżyć artystycznych, ale także skłaniają do refleksji nad miejscem każdego z nas i całej ludzkości we Wszechświecie. Pod rozgwieżdżonym niebem muzyka brzmi jeszcze piękniej. Program: F. Chopin - Nokturn G-dur op.37 nr 2 F. Chopin - Ballada g-moll op.23 J. Nowakowski - 3 Mazurki z op.26: fis-moll nr 2, a-moll nr 3, D-dur nr 4 F. Liszt - Elegia As-dur S.196 F. Chopin - Walc cis-moll op.64 nr 2 C. Tausig - Impromptu f-moll op.1 A. Dreyschock - Les adieux de Varsovie G-dur Op.15 Monika Quinn Pianistka. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu, a także w klasie kameralistyki fortepianowej. We wrześniu 2018 roku uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych w macierzystej uczelni, gdzie pracuje jako adiunkt w Katedrze Fortepianu. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci i programu Socrates Erasmus, w ramach którego przez rok kształciła się w Universitaet für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu, w klasie prof. Anny Pfeifer. Laureatka wielu krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Koncertowała w Polsce, Chinach, Austrii, Hiszpanii, Estonii, Bułgarii i we Włoszech.
GraMY - WYgramy - wystawa muzyczna w Centrum Nauki Kopernik
O czym szumi woda? Ile tonów kryje w sobie garnek? Czy fala dźwiękowa łaskocze? Sprawdzisz to na naszej nowej wystawie muzycznej! „GraMY - WYgramy” to niezwykła podróż przez krainę dźwięków i wibracji. Stukając, pukając, poklepując i dmuchając, zmienisz eksponaty w instrumenty, na których zagrasz własną melodię. Więcej informacji: www.kopernik.org.pl/wystawy/gramy-wygramy
Polski kosmos wczoraj, dziś i jutro | Prosto z nieba
Kosmos kojarzy się z rozgwieżdżonym niebem, wyprawami na inne planety i literaturą science-fiction. Tymczasem jest on dziś miejscem ożywionej działalności gospodarczej i wszyscy korzystamy z technologii kosmicznych, często zupełnie nieświadomie. Jakie miejsce w kosmosie zajmuje Polska? Jakie mamy ambicje i plany? Odpowiedzi na te pytania udzieli Grzegorz Wrochna - prezes Polskiej Agencji Kosmicznej. 👤 Grzegorz Wrochna - prof. nauk fizycznych, prezes Polskiej Agencji Kosmicznej. Pracował na Wydziale Fizyki UW, współpracował z ośrodkami naukowymi DESY w Hamburgu i CERN w Genewie, gdzie uczestniczył w projektowaniu i budowie eksperymentu CMS przy Wielkim Zderzaczu Hadronów LHC. Był inicjatorem utworzenia Narodowego Centrum Badań Jądrowych w 2011 r. i jego dyrektorem do 2015 r. Reprezentował Polskę w komitetach programowych EURATOM, komitetach Nuclear Energy Agency OECD, Radzie Nadzorczej unijnego Joint Research Centre. W Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadzorował współpracę z Komisją Europejską i ESA. __________________________________ Wykłady z cyklu „Prosto z nieba” odbywają się w ramach projektu „SPINaj naukę” dofinansowanego z programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki. Patronami projektu są: Nauka w Polsce, Rzecznicy Nauki, Profesorskie Gadanie.
Wystawa GraMY-WYgramy | Wystawa muzyczna
Wystawę GraMY-WYgramy można zobaczyć w ramach biletu do Kopernika.
Wystawa GraMY-WYgramy | Wystawa muzyczna
Wystawę GraMY-WYgramy można zobaczyć w ramach biletu do Kopernika.
Bałtyk i inne morza z orbity | Prosto z nieba
Nie tylko fascynacja i ciekawość od niepamiętnych czasów popychała ludy żyjące w rejonach nadmorskich do poznawania i badania mórz i oceanów oraz tego, co się w nich kryje. Wymuszała to na nich także zależność ekonomiczna od morza. Jednak dopiero od niewiele ponad czterdziestu lat ludzkość dysponuje narzędziami pozwalającymi jej na prowadzenie obserwacji i badań mórz z orbit satelitów okołoziemskich. Daje jej to zupełnie nowy obraz morskiego środowiska. Badania te potwierdziły, w jak wielkim stopniu morza i oceany wpływają na klimat Ziemi i warunki, w jakich żyjemy - i to nie tylko na obszarach położonych blisko morza. Na najbliższym spotkaniu „Prosto z nieba” dowiemy się, jak takie badania się prowadzi, co tak naprawdę widać z kosmosu, gdy patrzy się na nasze morza i oceany, a także jakich informacji dostarczają naukowcom te obserwacje. Przekonamy się też, jak bardzo są one ważne w kontekście zmian klimatycznych coraz bardziej postępujących na naszej planecie. Posłuchamy też o tym, jak działa system obserwacji satelitarnych Bałtyku oraz jak ciekawe i użyteczne - nawet dla nienaukowców - informacje o środowisku naszego morza możemy z niego uzyskać. EKSPERT: Mirosław Darecki - profesor w Instytucie Oceanologii Polskiej Akademii Nauk, kierownik Zakładu Fizyki Morza i Pracowni Teledetekcji Morza. Pracował naukowo również na Uniwersytecie w Southampton (Wielka Brytania) i Scripps Institution of Oceanography w Sand Diego (USA). Realizował projekty dla agencji kosmicznych NASA i ESA w zakresie badań satelitarnych mórz i oceanów. Zajmuje się głównie optycznymi badaniami mórz i oceanów, w tym teledetekcją satelitarną koloru morza. Interesują go interakcje światła z różnymi komponentami wody morskiej, to, jak światło rozprzestrzenia się w toni wodnej oraz jaki ma to wpływ na funkcjonowanie różnych elementów ekosystemów morskich, w tym na fotosyntezę materii organicznej w toni wodnej. __________________________________ Wykłady z cyklu „Prosto z nieba” odbywają się w ramach projektu „SPINaj naukę” dofinansowanego z programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki. Patronami projektu są: Nauka w Polsce, Rzecznicy Nauki, Profesorskie Gadanie.
Satelitarne obrazy Ziemi: materiały na lekcje, kariera na przyszłość - webinarium online
Czy rozmawiasz ze swoimi uczniami i uczennicami na temat tego, jakie mają plany na przyszłość? Starasz się uwzględnić ten temat w procesie uczenia, podczas różnych zajęć w szkole? Chcesz rozwijać w młodzieży takie kompetencje, które później zapewnią im dobry start w przyszłość? Tym bardziej zachęcamy: weź udział w webinarium 7 czerwca, godz. 18.00 o korzyściach z satelitarnych obserwacji Ziemi, które organizujemy razem z Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Satelitarne obserwacje Ziemi to bardzo dynamicznie rozwijający się sektor gospodarki w Polsce i na świecie. Jak wygląda teraz, a jakie są przewidywania na lata wprzód? Jakich kompetencji potrzeba w tym innowacyjnym sektorze? Powiedzą o tym specjalistki UNEP/GRID (organizacji realizującej program środowiskowy ONZ) oraz ekspertka z gliwickiej firmy kosmicznej - KP Labs. Podczas webinarium dowiesz się: • czym są satelitarne obserwacje Ziemi? • kto pracuje w sektorze satelitarnych obserwacji Ziemi. Jakie to są zawody? Nad czym pracują? • jakich kompetencji brakuje młodym osobom, które wiążą przyszłość z tym sektorem • po co nauczycielom rozeznanie w tym, co się dzieje na rynku pracy? • w jaki sposób wplatać tematykę satelitarnych obserwacji Ziemi do lekcji? • o przydatnych do tego narzędziach. Na webinarium zapraszamy nauczycieli i edukatorów oraz osoby zajmujące się doradztwem zawodowym dla uczniów.
Prosto z nieba: Jak powstała Ziemia? | Prosto z nieba
Gdzie my właściwie żyjemy? Skąd się wzięła Ziemia? Czym właściwie jest? Przez setki tysięcy lat ludzie nie znali odpowiedzi na te pytania. To nie znaczy, że tych pytań sobie nie zadawali. Jednak dopiero od stu lat ludzkość zna prawdziwy wiek Ziemi i Układu Słonecznego. Teoria o jego pochodzeniu powstawała przez ostanie pięćdziesiąt lat! Co o Układzie Słonecznym wiadomo dzisiaj. Jak na rozwój badań wpłynęło odkrycie planet pozasłonecznych. O tym porozmawiamy na najbliższym spotkaniu z cyklu „Prosto z nieba”. 👤 Doktor Joanna Drążkowska pracuje w Obserwatorium Uniwersytetu Ludwika i Maksymiliana w Monachium. Studia astronomiczne ukończyła na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, tytuł doktora otrzymała na Uniwersytecie w Heidelbergu, staż podoktorski odbyła na Uniwersytecie w Zurychu. Zajmuje się teorią powstawania układów planetarnych. Jest laureatką Nagrody Młodych Polskiego Towarzystwa Astronomicznego i Early Career Award czasopisma „Astronomy & Astrophysics”. __________________________________ Wykłady z cyklu „Prosto z nieba” odbywają się w ramach projektu „SPINaj naukę” dofinansowanego z programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki. Patronami projektu są: Nauka w Polsce, Rzecznicy Nauki, Profesorskie Gadanie.
25. Науковий пікнік - 21 травня
25. Науковий пікнік - 21 травня
25. Piknik Naukowy - 21 maja, godz. 11.00-20.00
Spotykamy się 21 maja w Centrum Nauki Kopernik! To będzie sobota wypełniona eksperymentami, pokazami i świetnymi rozmowami o nauce! Jak zawsze na Pikniku, będą na Was czekać propozycje od wielu wystawców. W tym roku będzie ich ponad 50. Możecie wybrać co tylko chcecie, a my gwarantujemy, że nie będziecie się nudzić. Na Piknik zapraszamy w imieniu swoim i Polskiego Radia, współorganizatora imprezy.
Kosmiczne katastrofy. Rozbłyski w świetle gamma | Prosto z nieba
Od lat 60. XX wieku satelity umieszczone na orbicie okołoziemskiej rejestrują rozbłyski energii w zakresie promieniowania gamma. Początkowo, w okresie tzw. zimnej wojny, sądzono, że są to przejawy ludzkiej, wrogiej działalności. Szybko okazało się jednak, że zaobserwowane rozbłyski pochodzą z kosmosu, a nawet z najdalszych jego zakątków. Badając ich własności za pomocą obserwacji satelitarnych i naziemnych, mogliśmy dowiedzieć się, że ich pochodzenie wiąże się z kosmicznymi katastrofami. Ostatnio nowych fascynujących informacji dostarczyły nam detektory fal grawitacyjnych. O badaniach nad rozbłyskami gamma oraz teoriach na temat ich pochodzenia opowie prof. Agnieszka Janiuk. 👤 Prof. Agnieszka Janiuk zajmuje się astrofizyką wysokich energii, pracuje w Centrum Fizyki Teoretycznej PAN. Jest absolwentką astronomii na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. W 2003 r. obroniła doktorat z wyróżnieniem w Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika (CAMK), a w 2011 r. uzyskała habilitację. Odbyła staże naukowe w SISSA (Triest, Włochy), Harvard Center for Astrophysics (Boston, USA), w Instytucie Astronomii im. Maxa Plancka w Garching (Niemcy). Pracowała jako adiunkt w grupie astrofizyki obliczeniowej na Uniwersytecie Nevada (Las Vegas) i w CAMK w Warszawie. Jest autorką lub współautorką ponad 130 recenzowanych prac naukowych z astrofizyki wysokich energii. Głównymi obszarami jej zainteresowań badawczych są: astrofizyka dysków akrecyjnych w układach podwójnych, czarne dziury w Drodze Mlecznej, aktywne jądra galaktyk i kwazarów oraz pochodzenie błysków gamma. __________________________________ Wykłady z cyklu „Prosto z nieba” odbywają się w ramach projektu „SPINaj naukę” dofinansowanego z programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki. Patronami projektu są: Nauka w Polsce, Rzecznicy Nauki, Profesorskie Gadanie.
Dr Stanisław Bajtlik - Świat w ziarenku piasku | O nieskończoności wszechświata
Archiwalny wykład dr Stanisława Bajtlika z 2018 roku.
Na tropie czarnych dziur - Prof. dr hab. Łukasz Wyrzykowski | Prosto z nieba
Wiemy, że nasza Galaktyka ma w swoim centrum supermasywną czarną dziurę. Powinna zawierać również setki milionów mniejszych czarnych dziur, powstałych m.in. po wymarłych gwiazdach. Tymczasem znamy ich zaledwie kilkadziesiąt. Gdzie „schowała się” cała reszta? Poszukuje ich misja kosmiczna Europejskiej Agencji Kosmicznej Gaia, wystrzelona w 2013 roku. Jest ona w stanie wykryć subtelne przesunięcia w położeniach gwiazd wywołane przez efekt soczewkowania grawitacyjnego. Dzięki niej wkrótce będziemy w stanie wykrywać pojedyncze czarne dziury w Galaktyce, co pozwoli na rozwiązanie zagadki ciemnej materii i „ukrytych” czarnych dziur. O dotychczasowych osiągnięciach i planach misji Gaia opowie prof. Łukasz Wyrzykowski. 👤 Prof. dr hab. Łukasz Wyrzykowski - astronom z Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Warszawskiego. Był pracownikiem naukowym oraz wykładowcą na Uniwersytetach w Tel Avivie, Manchesterze, Genewie, Princeton, Santa Barbara w Kalifornii, Cambridge w Wielkiej Brytanii. Autor i współautor ponad 350 recenzowanych artykułów naukowych, w tym w Nature i Science. Kierownik licznych grantów naukowych, w tym grantów Komisji Europejskiej. W 2020 roku przewodniczący Panelu Naukowego w Polskiej Agencji Kosmicznej. Jego zainteresowania naukowe obejmują badania nad ciemną materią, obserwacje czarnych dziur, wykorzystanie zjawiska mikrosoczewkowania grawitacyjnego, duże przeglądy nieba, uczenie maszynowe w astronomii, automatyzacja badań astronomicznych i kosmicznych. Zaangażowany w dydaktykę i popularyzację nauki. __________________________________ Wykłady z cyklu „Prosto z nieba” odbywają się w ramach projektu „SPINaj naukę” dofinansowanego z programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki. Patronami projektu są: Nauka w Polsce, Rzecznicy Nauki, Profesorskie Gadanie.
Galaktyka kobiet IX
Jak od badania oceanu przejść do badania kosmosu? Jak wygląda praca naukowa? Jak ją przekuć w biznes? Skąd wziąć odwagę do podejmowania decyzji i wprowadzania zmian w karierze? Dlaczego warto inwestować w interdyscyplinarne kierunki studiów? 📣 Na te i inne pytana odpowiedzą trzy niezwykłe badaczki, które 8 marca o godzinie 18.00 wspólnie z Wami stworzą Galaktykę kobiet. Będą mówić o pasjach, wytrwałości w dążeniu do celu, wyborze drogi życiowej oraz sukcesach (a czasem porażkach) odnoszonych podczas pracy w zawodach, które według stereotypowego myślenia pozostają domeną mężczyzn. Możesz nie tylko posłuchać ekspertek, ale także z nimi porozmawiać. Sylwetki ekspertek tej edycji wydarzenia: 👤 Prof. Bożena Czerny - fizyczka. Pracuje w Centrum Fizyki Teoretycznej PAN w Warszawie. W swoich badaniach koncentruje się na modelowaniu procesów fizycznych w pobliżu czarnych dziur. Porównuje również modele z danymi obserwacyjnymi. Jest kierownikiem pięcioletniego grantu Maestro przyznawanego przez NCN oraz grantu ERC Synergy Grant, którego celem jest wykorzystanie metod wielosondowych do ustalenia skali odległości we Wszechświecie z niespotykaną dotąd dokładnością. 👤 Dr Noemi Zabari - astrofizyczka. Kierowniczka projektu badawczo-rozwojowego, łączącego środowisko naukowe i biznesowe. Prezeska firmy Astrotectonic, zajmującej się badaniami nad promieniowaniem kosmicznym w odniesieniu do trzęsień Ziemi. Pasjonatka technologii, innowacji i tego jak mogą one polepszyć nasze życie. Fanka dynamicznego i pozytywnego podejścia do życia. 👤 Mgr. Inż. Ewa Borowska - oceanografka. Doktorantka na Uniwersytecie Warszawskim oraz założycielka startupa Extremo Technologies. Jest członkiem grupy badawczej Venus Life Finder Mission Concept Study w Massachusetts Institute of Technology (MIT) i współpracuje z NASA. W swojej pracy badawczej zajmuje się organizmami ekstremofilnymi, ze szczególnym uwzględnieniem mikroglonów i sinic. ℹ️ Galaktyka kobiet to cykl spotkań organizowanych w ramach programu ESERO-Polska, tworzonego w Centrum Nauki Kopernik. Ich celem jest wspieranie dziewcząt pragnących zajmować się naukami ścisłymi oraz inspirowanie tych, które jeszcze szukają swoich pasji. Innowacyjne firmy oraz instytuty badawcze wciąż szukają młodych osób, które potrafią krytycznie myśleć, są kreatywne i nie boją się wyzwań. Tam znajdują pracę nie tylko astrofizycy badający bliski i odległy Wszechświat, astrobiolodzy szukający życia na innych planetach czy inżynierowie-konstruktorzy pojazdów kosmicznych. Potrzebne są programistki, projektantki aplikacji w najnowszych technologiach, analityczki i inne specjalistki w różnych dziedzinach: psychologii, medycynie, geologii planetarnej, energetyce przyszłości. 👩🏻💻 IX edycja „Galaktyki Kobiet” to wydarzenie w formie online. Będzie składać się z krótkich wywiadów zakończonych sesją pytań i odpowiedzi od publiczności. ✉️ Pytania już można przesyłać na adres: [email protected] Patronem medialnym wydarzenia jest magazyn URANIA. Postępy astronomii. Patronami honorowymi są: Polska Agencja Kosmiczna POLSA, Fundacja Kobiety Nauki Więcej informacji: esero.kopernik.org.pl/galaktyka-kobiet-ix/
CanSat Kit
CanSat Kit
Chodź pokażę ci coś niezwykłego - animowanie na piknikach naukowych
Chodź pokażę ci coś niezwykłego - animowanie na piknikach naukowych
KMO ANIMOWANIE napisy angielskie
KMO ANIMOWANIE napisy angielskie
Mistrzowie KMO
Mistrzowie KMO
Program KMO - Mariano Gago Ecsite Awards
Program KMO - Mariano Gago Ecsite Awards
KMO DLA POCZATKUJACYCH NAPISY ENG
KMO DLA POCZATKUJACYCH NAPISY ENG
MISTRZOWIE KMO NAPISY ENG
MISTRZOWIE KMO NAPISY ENG
Teleskopem przez Galaktykę. 30 lat badań OGLE - Prof. Andrzej Udalski
Teleskopem przez Galaktykę. 30 lat badań OGLE - Prof. Andrzej Udalski
Prosto z nieba: Kryzys klimatyczny czy już planetarny
Prosto z nieba: Kryzys klimatyczny czy już planetarny
Prosto z nieba: Od Księżyca do Marsa
Prosto z nieba: Od Księżyca do Marsa
Prosto z nieba: Komety - wędrowcy z kresów
Prosto z nieba: Komety - wędrowcy z kresów
Rola rówieśników w procesie uczenia się
Rola rówieśników w procesie uczenia się
W czym pomagają pomoce naukowe?
W czym pomagają pomoce naukowe?
Co elektronika robi z naszymi głowami?
Co elektronika robi z naszymi głowami?
Jak skorzystać z vouchera?
Jak skorzystać z vouchera?
23. Piknik Naukowy - spot
23. Piknik Naukowy - spot
CeZik - Chujten (Śpiewająca Wiki zaprasza na FameLab)
CeZik - Chujten (Śpiewająca Wiki zaprasza na FameLab)
Wakacje na Księżycu w planetarium Centrum Nauki Kopernik
Wakacje na Księżycu w planetarium Centrum Nauki Kopernik
Krzysztof Meissner: Model Standardowy
Krzysztof Meissner: Model Standardowy
Prof. Krzysztof Meissner: Nieskończoność w fizyce
Prof. Krzysztof Meissner: Nieskończoność w fizyce
Teatr Robotyczny powraca!
Teatr Robotyczny powraca!
CeZik - Transformata Laplace'a (Śpiewająca Wiki zaprasza na FameLab)
CeZik - Transformata Laplace'a (Śpiewająca Wiki zaprasza na FameLab)
Dr Stanisław Bajtlik - Świat w ziarenku piasku | O nieskończoności wszechświata
Archiwalny wykład dr Stanisława Bajtlika z 2018 roku.
CeZik - Polon (Śpiewająca Wiki zaprasza na FameLab)
CeZik - Polon (Śpiewająca Wiki zaprasza na FameLab)
Centrum Nauki Kopernik #Hot16Challenge2
Centrum Nauki Kopernik #Hot16Challenge2
CeZik - Pipa (Śpiewająca Wiki zaprasza na FameLab)
CeZik - Pipa (Śpiewająca Wiki zaprasza na FameLab)
CeZik - Węzły chłonne (Śpiewająca Wiki zaprasza na FameLab)
CeZik - Węzły chłonne (Śpiewająca Wiki zaprasza na FameLab)
Borys Szyc - Seplenienie (by Śpiewająca Wiki)
Borys Szyc - Seplenienie (by Śpiewająca Wiki)
Przemiany 2019 - spot 10
Przemiany 2019 - spot 10
Jesień w planetarium
Jesień w planetarium
Festiwal Przemiany - Cywilizacja Algorytmów
Festiwal Przemiany - Cywilizacja Algorytmów
Arkadiusz Orłowski: Splątanie kwantowe
Arkadiusz Orłowski: Splątanie kwantowe
Cezik - Malaga (Śpiewająca Wiki zaprasza na FameLab)
Cezik - Malaga (Śpiewająca Wiki zaprasza na FameLab)
Mela Koteluk - Kura domowa (Śpiewająca Wiki zaprasza na FameLab)
Mela Koteluk - Kura domowa (Śpiewająca Wiki zaprasza na FameLab)
Lądujemy na Marsie z Arturem Chmielewskim. Spotkanie w Planetarium.
Lądujemy na Marsie z Arturem Chmielewskim. Spotkanie w Planetarium.
Mela Koteluk - Pirat (Śpiewająca Wiki zaprasza na FameLab)
Mela Koteluk - Pirat (Śpiewająca Wiki zaprasza na FameLab)
Piknik Naukowy 2021 - spot
Piknik Naukowy 2021 - spot
GraMY - WYgramy - wystawa muzyczna w Centrum Nauki Kopernik
O czym szumi woda? Ile tonów kryje w sobie garnek? Czy fala dźwiękowa łaskocze? Sprawdzisz to na naszej nowej wystawie muzycznej! „GraMY - WYgramy” to niezwykła podróż przez krainę dźwięków i wibracji. Stukając, pukając, poklepując i dmuchając, zmienisz eksponaty w instrumenty, na których zagrasz własną melodię. Więcej informacji: www.kopernik.org.pl/wystawy/gramy-wygramy
Marek Demiański: Teoria Względności
Marek Demiański: Teoria Względności
CNE - Podpiwek (Śpiewająca Wiki zaprasza na FameLab)
CNE - Podpiwek (Śpiewająca Wiki zaprasza na FameLab)
Przyszłość w centrum - Świętujemy 10-lecie Centrum Nauki Kopernik | krótki
Przyszłość w centrum - Świętujemy 10-lecie Centrum Nauki Kopernik | krótki
Borys Szyc - Defloracja (by Śpiewająca Wiki)
Borys Szyc - Defloracja (by Śpiewająca Wiki)
Elektroświat - Teatr Wysokich Napięć
Elektroświat - Teatr Wysokich Napięć
Majsternia
Majsternia
Krystyna Czubówna - Dichlorodifenylotrichloroetan (Śpiewająca Wiki zaprasza na FameLab)
Krystyna Czubówna - Dichlorodifenylotrichloroetan (Śpiewająca Wiki zaprasza na FameLab)
Wielka szkoda,że tak rzadko można znaleźć wykłady w wykonaniu Pana Bajtlika,świetnie przekazuje wiedzę, nikt mu nie dorównuje. Bardzo dziękuję Panu.
dla mnie jest piękna zwłaszcza jej uśmiech
pierdoli i pierdoli .... gdzie sa zdjecia powierzchni ksiezyca z tego teleskopu ? koniec wszechswiata mozna zobaczyc a obiektu 1 na 1 mm na ksiezycu nie :P wypierdalaj
Szkoda czasu.
Bzdury
Wspaniały wykład
Brednie
Panie mgr stwórz pan urządzenie na zasadzie schodów tj. są na siłowniach i wtedy masa własnego Ciała lub nawet z obciążeniem będziemy mogli wprawić w ruch urządzenie które z odpowiednią przekładnią wytworzyło by prąd dla naszego gospodarstwa domowego.
No tak wam pomoże !
Jak reaguje na toksynę? Chyba uczono pana że podanie kazdej toksyny(trucizny) obniża odporność ?
Fajny ten efekt cieplarniany. Taki nie za ciepły.
O fak ... kagańce na mordzie i wsio jasne....
To powinno się brać dożylnio lub wciągać, wcierać w śluzówki... Jeśli sposób oralno-gastralny uniemożliwia dotarcia tego endogennego neuroprzekaźnika i neuroregulatora do mózgu, widzi się że przemysł farmaceutyczny robi ludzi w bambuko, bo jak się wygoogluje "fenyloetyloamina", otrzymuje się setki produktów w formie kapsułek - z napisem suplement diety.
co to kurwa jest
3:17... 🤯
Normę zwiększyli o 100 razy ponad ;) bo się okazało że żyjemy w napromieniowanym świecie i to po części prawda ;) stara norma to 7 V/m i 0.1 W/m także prawie wszystkie urządzenia w filmie przekroczyły. No ale co zrobić nie spać z telefonem na głowie i oddalić urządzenia od ciała na ile się da.
Marta masz meża?
👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍
Jeden lubi zapach pomarańczy,drugi smrodem gówna się upaja.
Cyganka co mi ręki wróży przy panu psorze wysiada. Post Scriptum : na którymś z wykładów pan profesor narzekał, że dzieci nie "uczą" tych bredni. Kwantów, teorii Zweinsteina, strun itp. Bogu dzięki że nie uczą. Jak można ufać komuś kto w celu poznania tajemnic np telewizora albo magnetofonu wali nim o ścianę i analizuje szczątki licząc że znajdzie odpowiedzi na nurtujące go pytania, no jak ?
Ja zagiąć tafle wody?Na 5km powinna być wygięta na 2 metry.A nie jest.Wytłumacz to.
33 minuta. Kłamstwo że szczepionka chroni przed ciężkim przejściem i śmiercią na covid. Wtedy mogły to być domniemania, teraz wiemy jakie są fakty. Wcześniej i chwilę później kolejne kłamstwo domniemanej wysokiej skuteczności preparatów.
Podobno podróż kosmiczna z jakimkolwiek napędem nadświetlnym jest niemożliwa z powodu samej struktury czasoprzestrzeni co wyklucza podróże nadświetlne. Na kanale PLpost o nazwie "Cool Worlds" prowadzonym przez doktora fizyki znajduje się ciekawy filmik pt. "Why Going Faster-Than-Light Leads to Time Paradoxes." Można ustawić polskie napisy. Tego przedstawionego w nim paradoksu nie da się chyba sensownie objeść? Czy mam rację? Jak Waszym zdaniem można rozwiązać przedstawiony w nim paradoks, aby zachować dziecięce marzenie ludzkości o byciu panami Wszechświata podróżując sobie po kosmosie jak po łysej kobyle?
Bardzo dużo ten film mi wyjaśnił, dziękuję! Zabieram się za swoją pierwszą krajkę 😀
Wow Naprawdę działa 😳🤯
Witam wszystkich tylko że profesor zapomniał dodać że wszechświat jest jedną całością i my jako ziemia i wszyscy ludzie jesteśmy jednym kolektywem energetyczne połączonym ze sobą. Pozdrawiam serdecznie 😉
Dziękuję.
Pan profesor nie rozumie nieskończoności.
Stylówa tej Pani OK ale dźwieku nie potraficie zrobić - szkoda że nawet w nauce tak stawiane są akcenty...
<świetny post 🙌🏻Bardzo szczegółowy i dokładny film, który zamieściłeś, stary, uwielbiam twoje treści. To zabawne, że niektórzy ludzie wciąż nie zaakceptowali faktu, że kryptowaluty nadal zmieniają świat na całym świecie, mimo że z perspektywy tradera jestem tu od kilku dni, naprawdę potrzebowaliśmy więcej ekspertów w tej dziedzinie, aby uczyć początkujących / inwestorów, jak to zrobić pracował, aby poinformować społeczność. Cena BTC ostatnio się wahała, co oznacza, że rynek jest obecnie otwarty i nie można powiedzieć, czy będzie niedźwiedzia, czy bycza. Ta niepewność odpycha większość traderów i zmusza inwestorów do trzymania się. Powiedziałbym, że całkowicie niewłaściwe jest po prostu siedzieć i czekać i być może ponieść kilka strat, co jest złym nastawieniem dla inwestora, ponieważ jako inwestor powinniśmy znajdować sposoby na dodawanie coraz większej ilości monet i doładowywanie. w celu osiągnięcia zysku. Wszystko zależy od wzorca, którym handlujesz, a także od źródła twoich strategii. Zacząłem od 2 BTC i podbiłem ponad 5,5 BTC w ciągu zaledwie 4 tygodni, z właściwą strategią handlową podaną mi przez doświadczonego tradera, MR Timona Pythiousa. Jego metody są najwyższej klasy i opłacalne i można się z nim łatwo skontaktować za pośrednictwem Telegramu [@Timonpythious01}